Застрахователната компания "Лев Инс" иска да купи банка "Виктория". Днес фирмата е подала заявление до БНБ заедно с чужда банка. В него се поемат сериозни ангажименти за спасяването на банката, твърди в. "Преса".
Още: "Да усетят болката": Премиерът на Онтарио наказва Тръмп за митата, спира тока за САЩ
Още: Отпор на американските мита: Планът за действие на ЕС за стоманата става ясен ето кога
Източници от БНБ обяснили пред медията, че все още не са запознати с подобно намерение, но е възможно то да е постъпило в деловодството. Застрахователят бил готов да изплати гарантираните и негарантираните депозити за общо 285 млн. лв.
Съдбата на банката ще бъде решена чак на 22 ноември, когато изтича срокът на специалния надзор. Може би забавянето се дължи именно на очаквания за потенциални купувачи.
Вчера БНБ отне лиценза на КТБ, а от вече неработещия трезор обявиха, че кредити ще може да се плащат само в брой. Причината е, че все още не е минала процедурата за избор на банка доверител.
Още: Заплатите по общини в България: Областните градове изостават, малки райони с бум (ГРАФИКА)
Още: Кандидатът на ПП-ДБ за КЗК иска трансформация на регулатора (ВИДЕО)
Междувременно стана ясно, че Цветан Василев е загубил дела си в застрахователното дружество "Виктория". Акции за близо 33% от капитала бяха придобити от "Дженерали", които досега държаха 67%. На общо събрание на 3 септември е променен и уставът на дружеството, като от Надзорния съвет е изваден именно Цветан Василев.