Министър-председателят Бойко Борисов проведе среща с президента на КТ „Подкрепа“ Димитър Манолов и представители на синдикатите на „Мини Марица-Изток“. В разговора се включи по телефона и президентът на КНСБ Пламен Димитров, съобщават от правителствената пресслужба.
Още: КНСБ: Все още не сме богати и се чувстваме бедни
Още: За пореден път отложиха американските санкции срещу петролната компания на Сърбия
В рамките на срещата се взе решение да бъде свикан спешно Браншовият съвет за тристранно сътрудничество, минно дело и геология в Министерството на енергетиката с участието на национално представителните синдикати „КТ „Подкрепа“ и „КНСБ“. Целта е в този формат да бъдат обсъдени перспективите за решаване на отворените въпроси относно бъдещето на комплекса „Марица-изток“.
Заседанието на Тристранния съвет ще се проведе във вторник, 8 август, от 11 часа в сградата на Министерството на енергетиката.
Още: Може ли Южна Америка да се възползва от митата на Тръмп?
Още: Стана ясно кои български плажове получават "син флаг" за идващия летен сезон
На днешната среща специален акцент беше поставен върху усилията на кабинета за запазване на работните места в страната и по-конкретно мярката 60/40, от която се възползваха и работещите в минния бранш. Последният транш, получен от „Мини Марица-изток“ по тази мярка, е за месец юли и е в размер на над 104 000 лева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Имотите в България са силно надценени: Предупреждение от експерти
Още: Иде ли криза: Световната банка понижи значително прогнозата за българската икономика
На днешната среща, в която участваха също министърът на икономиката Лъчезар Борисов, заместник министърът на енергетиката Жечо Станков и кметът на Стара Загора Живко Тодоров, бяха обсъдени и социално-икономическите мерки на правителството за справяне с последиците от пандемията.
Още: Хотелиерите по морето вдигат драстично цените за летния сезон
Още: За какво тегли кредит българинът?