С призив да спрат да лъжат към синдикалните лидери Пламен Димитров и Димитър Манолов, но по-остро и по-конкретно към председателя на КНСБ, се обърнаха от Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ).
Още: Бивш министър: Колкото повече се бави разширяването на „Чирен“, толкова по-зле за нас и за Европа
Според АИКБ, техният председател Васил Велев не е използва епитети като "търтеи, мързеливци и престъпнци" по адрес на работещите в България. АИКБ счита, че причина за горещите медийни престрелки е, "че благодарение на ясната позиция на Европейската комисия и на действията на българското правителство, ние сме изправени пред приемане на нов механизъм за договаряне на минималната месечна работна заплата".
"Ние държим на своите работници и служители. Затова не ни вкарвайте в образа на безотговорно приказващи хора. Крайно време е да спрете с лъжите, клеветите и доносите!", настояват от работодателската организация.
Какв доказателство представи АИКБ в подкрепа на твърдението си, че синдикалистите лъжат - вижте в Expert.bg.
Още: Винетките няма да поскъпнат от 1 април, правителството определи нова дата
Още: Кола, камион или МПС по избор: Така ли таксува тол системата? Нагледен експеримент (СНИМКИ)