С още 4,7 млн. лв. оптимизират системата за електронни обществени поръчки, която засега дава ежедневни дефекти. Договорите за разработване, внедряване и поддръжка на единна национална електронна уеббазирана платформа досега са на стойност 8,6 млн. лв. с ДДС.
Още: Министър Малинов ще посети ПАВЕЦ „Чаира“
Още: БХРА: Държавата за пореден път абдикира от туризма и от гражданите
Кой обаче ще изпълни откритата процедура за доставка на ново хардуерно и софтуерно оборудване с цел оптимизацията на архитектурата на ЦАИС ЕОП – ще реши държавната фирма "Информационно обслужване" АД. Неин председател на директорския борд е проф. Михаил Константинов.
Припомняме, че тя е участник в ДЗЗД "Консорциум ЕОП България", който има за задача да създаде и поддържа Централизираната автоматизирана информационна система "Електронни обществени поръчки" (ЦАИС ЕОП).
Договорите – един основен и четири допълнителни споразумения, са на обща стойност 8 615 040 лв. с ДДС. Възложител по тях е Агенцията за обществени поръчки, а представляващ консорциума е Ивайло Филипов – изпълнителен директор на "Информационно обслужване". Финансирането е от Оперативна програма "Добро управление".
Още: Виктор Орбан: Унгарската компания MOL иска да купи рафинерията на "Лукойл" в Бургас
Още: В Русия забраниха да се прогнозира цената на бензина
Делът на "Информационно обслужване" в ДЗЗД "Консорциум ЕОП България" е 14,8%. В него държавното дружество е заедно с фирмите "Сирма солюшънс" (с 39% дял), "Негометрикс България" (с 22,7% ), "Скейр Фокус" (с 16%) и Адвокатско дружество Събев и съдружници (със 7,5%).
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Франция включи нов ядрен реактор за пръв път от 25 години
Още: Окончателно: ЕК не видя проблеми и нарушения в договора ни с "Боташ"
С последната обявена процедура държавната фирма от изпълнител по договорите за въпросната система става възложител.
Не става ясно кой и как осигурява финансирането ѝ с прогнозна стойност 4 723 200 лв. с ДДС, но изрично е посочено, че тя е за нуждите на АОП.
Поръчката е разделена на две обособени позиции. В първата е включено самото ново оборудване и се търси изпълнител само за нея, тъй като втората - за доставка на лиценз и компоненти, на стойност 7440 лв., е възложена пряко. От публикуваната документация не става ясно на кой.
Още: МВФ одобри отпускането на 1,1 млрд. долара на Украйна
Още: Швейцария ще има свободен достъп до пазара на ЕС