„Междуведомствена работна група ще работи по интернет страниците на музеите в България. Вярвам, че всички сме съгласни, че информацията в тях трябва да е представена по модерен, ясен, разбираем и привличащ туристите начин“. Това обяви министърът на туризма Зарица Динкова по време на днешния парламентарен контрол (9 февруари) - в отговор на депутатски въпроси.
Още: "Да усетят болката": Премиерът на Онтарио наказва Тръмп за митата, спира тока за САЩ
Още: Отпор на американските мита: Планът за действие на ЕС за стоманата става ясен ето кога
Каква е целта?
В междуведомствената група участват експерти от Министерство на туризма, Министерство на културата, Министерство на земеделието и храните и Министерство на регионалното развитие и благоустройството. Тяхната цел е развитие, популяризиране и създаване на благоприятна среда за рекламирането на културния туризъм у нас.
„Нито министърът на туризма, нито министърът на културата имат правомощия за определянето на работното време на културно-историческите туристически обекти. Тези обекти се стопанисват от регионални или общински музеи. Работното време се утвърждава със заповед на директора на съответния музей“, каза министър Динкова, цитирана от пресцентъра на ведомството.
Още: Заплатите по общини в България: Областните градове изостават, малки райони с бум (ГРАФИКА)
Още: Кандидатът на ПП-ДБ за КЗК иска трансформация на регулатора (ВИДЕО)
Още: Туристически организации с подкрепа за министър Динкова преди ротацията
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Китай също отвърна на митата на Доналд Тръмп
Още: Цената на петрола с учудващо движение при новини за Украйна, митата на Тръмп и ОПЕК+
Министърът на туризма заяви още, че слабият посетителски интерес през зимните месеци към някои от туристическите обекти, трудният достъп до тях и други обстоятелства предполагат ограничения поток на туристи.
"Предварителната заявка за посещението на подобни обекти не е само българска практика, тя не става само по телефона, но и по електронен път, който често се използва от чуждестранните туристи. Предварителната заявка е и форма за по-добро планиране на дейностите на музеите“, каза още Зарица Динкова.
Още: Зарица Динкова: Потенциалът на турския пазар е огромен, трябва да го реализираме
Още: Тръмп се готви да маха санкции срещу Русия: Поискал е план за действие
Още: Правителството налива колосалните 7 млрд. лв. в 11 държавни предприятия