КТБ стартира процедура по продажба на 100% от капитала на ТБ "Виктория" ЕАД

29 юни 2017, 18:23 часа • 2046 | прочитания

С решение от 29.06.2017 г. Управителният съвет на ФГВБ на основание чл.87, ал.5, във връзка с ал.8 и 9 от Закона за банковата несъстоятелност даде разрешение на синдика на „Корпоративна търговска банка” АД (в несъстоятелност) – КТБ АД (н), да стартира процедура по продажба на 100% от капитала на ТБ „Виктория“ ЕАД и цялостната експозиция на eдноличния собственик на капитала към ТБ „Виктория“ ЕАД.

Още: И в международни води: Тръмп разреши подводния добив на полезни изкопаеми

Още: Путин видя шанс в търговската война да укрепи икономиката на Русия

Това съобщиха от пресцентъра на КТБ (в несъстоятелност).

До 21 юли 2017 г. е срокът за подаване на писма за интерес към придобиването на 100% от капитала на ТБ „Виктория“ ЕАД и цялостната експозиция на eдноличния собственик на капитала към ТБ „Виктория“ ЕАД.

С оглед гарантиране на прозрачност на процедурата по продажбата на ТБ „Виктория“ ЕАД, е публикуван маркетинговият документ за инвестиционна възможност, заедно с придружително писмо към него.

Още: Кристалина Георгиева посочи колко близо е светът до рецесия

Още: „ОББ за устойчив бизнес“ в Пловдив и региона: Успехът не се измерва само с печалба, а с влияние върху средата

От банката в несъстоятелност уточняват, че маркетинговият документ се представя единствено с цел да информира потенциалните купувачи за съществуващата инвестиционна възможност.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес