Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Знаете ли колко струва най-скъпият телевизор в света?

10 юли 2022, 15:31 часа

Както е известно, сред изобилието от електронни стоки в класа „супер-лукс“, произведени от елитни марки, се намира място и за други висококачествени продукти, създадени от по-малко известни производители. Въз основа на какво оцеляват такива сравнително непознати фирми и компании, след като именно известността и популярността осигуряват финансовите постъпления, спомагащи за съществуването и развитието на даден бранд?

Още: Индийско орехче - 10 невероятни ползи от неговата консумация

Още: Знаете ли тези малко известни обичаи на Бъдни вечер

Отговорът е доста простичък: суетата. Има едно стабилно множество богати хора, които направо се „гнусят“ да купуват стоки от марки, известни на всички – и които марки, именно поради тази своя популярност, се превръщат в своеобразни брандове за простите хора, за плебса. Докато истински елитарните стоки, независимо за какво става дума – леки коли, смартфони или диамантени огърлици, би трябвало да са произведени от също така „елитни“ фирми, непознати на широката публика. А „върхът на черешката“ в случая с елитарността, естествено, са случаите, когато става дума не просто за „лимитирани“, тоест, ограничени бройки от дадено изделие – а по възможност дори до единични екземпляри.

Само за богаташи – 6 много скъпи автомобила от Женева

За да бъде по-ясно, нека си представим една въображаема класация на диамантените украшения. В нея ще се подредят названия на най-различни фирми и най-разнообразни изделия – огърлици, пръстени, медальони, колиета и т. н., но ако случайно в едно от тия украшения се намира диамантът „Кох-и-нор“, то веднага не просто ще се озове на върха на класацията, но и ще бъде извън всякакви класации. И ще е не просто много скъпо, а направо безценно. Горе-долу от такива съображения се ръководел и англичанинът Стюарт Хюз, който заел свободна ниша на пазара на свръхскъпите изделия.

Още: Физалис - какви са ползите на екзотичния плод

Още: Знаете ли как мандарините се отразяват върху работата на черния дроб?

Историята на Хюз като дизайнер на изключителна електроника започнала, когато когато той заедно със съпругата си създали дизайнерската компания Goldstriker International, която се специализирала в преработката на обикновени домакински уреди в по-скъпи и луксозни. Хюз създал златен телефон на iPhone и дори луксозна конзола на Nintendo Wii SUPREME , изработена от 22-каратово злато, която се контролира с диамантени бутони.

Днес Стюарт Хюз предлага на своите почитатели истинско ексклузивно изделие - най-скъпия телевизор в света с цена 2,250 000 долара.

Кой е най-скъпият номер на кола в България?

Основа на това електронно произведение на изкуството е телевизорът PrestigeHD с 55-инчов диагонал на екрана, чийто корпус дизайнерът е направил от 28 килограма 18-каратово розово злато. Цялата му повърхност е инкрустирана със 72 диаманта. За да придаде на телевизора по-изискан вид, панелът около рамката е ръчно обшит с кожа на алигатор. В резултат на дълга работа били произведени 3 екземпляра на луксозния телевизионен панел, наречен PrestigеHD SUPREME Rose Edition, който с готовност ще инсталират в своите дворци олигарси шейхове. Дизайнерът е създал и по-евтини, но също поразителни със своята цена модели, цената на които е 1 500 000 долара. Те също изглеждат великолепно, въпреки че за украсяването им са използвани много по-малко ценни метали и камъни, отколкото на PrestigеHD SUPREME Rose Edition. Например в модела PrestigeHD Supreme Edition са вградени „само“ 19 килограма злато и 48 диаманта, топази и авантюрини.

Още: Наистина ли кейлът е по-полезен от класическото зеле

Още: Как се правят традиционните колачета за Бъдни вечер

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любомир Атанасов
Любомир Атанасов Отговорен редактор
Новините днес