Бранимира Антонова е българска актриса, която остава в историята като първата „Мис България“. Тя печели първия подобен конкурс у нас, който се провежда през далечната 1967 година.
Още: Какъв църковен празник е на 23 януари - традиции и обичаи
Още: За какво се използва екстрактът от смокинови листа
Родена е на 22 ноември 1952 г. в София. След като печели „Мис България“ печели и „Мис Фестивал“ на Световния младежки фестивал през 1968-ма.
На 6 години започва да играе балет. Учи в хореографското училище в София. Дебютът ѝ в киното е на 9-годишна възраст, през 1962 г. в късометражния телевизионен филм „Етюд“ - как се става балерина. На 12 години участва в първия бг филм-пантомима „Кучешката огърлица“ на режисьора Вили Цанков и др. Телевизионен театър: „Прозрачната“ с реж. Хачо Бояджиев, „Безумният Журден“ с реж. Магда Каменова и др. Почетен гражданин на София от 1968 г., като златен медалист от Младежкия световен фестивал. През годините създава балетна формация „Шоу-Шок“. С нея има концертна дейност. Работи и като хореограф на фигурно пързаляне към „Академик“.
Още: Какво крие вашата четка за коса: Невидимата заплаха, за която трихолозите предупреждават
Още: Защо се смята, че чесновата вода помага за силен имунитет
Завършва право. Има 3 брака и една дъщеря – Мария от първия ѝ съпруг – покойния Владимир Грашнов, бивш шеф на Мобилтел и собственик на футболен клуб Левски.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 7 неща от хладилника, които трябва да изхвърлите още сега
Още: Как завесите ви да изглеждат като нови – лесни стъпки за перфектен резултат
Днес тя е на 68 години, но твърди, че не е вманиачена на тема възраст и не полага особени грижи за себе си.
"Излизам без грим, никога не съм употребявала крем, подарявам козметика на приятелки, не на себе си. Но винаги си слагам червило. Имам много малко дрехи в гардероба си и нищо не ми липсва!", категорична е Бранимира.
Още: Надхитрите сезонните болести с тези основни продукти – имате ги у дома
Още: Думите са енергия: Никога не говорете лошо за себе си, дори на шега. Умът ни не прави разлика