Въпреки че звучи неуместно, гъбата може да бъде освен предмет за почистване, и гнездо на микроби, които произхождат от влажна и гореща среда.
Има много размери, форми, цветове и материали, но истината е, че гъбите за баня са по-важни, отколкото си мислите. Например, те ексфолират кожата ни, помагат ни да премахнем пъпките, които се появяват по кожата и косата от определени части, и активират кръвообращението. В допълнение, стимулирането, което ни предоставя, прави нашите душове и вани в пълно удоволствие.
За да изберете правилната гъба, трябва да знаете точно какъв тип кожа имате. В идеалния случай изберете естествен памук, за да стимулирате напълно тялото, за разлика от меките или синтетични гъби. Сред опциите, които имаме на пазара, можем да ги групираме в естествени гъби, мека синтетика и ръкавица от конски косъм.
Ако кожата ви е нормална и не се дразни, ръкавицата от конски косъм може да бъде решение, тъй като придава еднакъв и красив вид на тялото, като премахва мъртвите клетки. Ако, от друга страна, кожата ви е чувствителна, трябва да използвате мека гъба, в допълнение с ексфолиращ крем веднъж седмично.
Въпреки че звучи неуместно, гъбата може да бъде освен предмет за почистване, гнездо на микроби, които произхождат от влажна и гореща среда. Благодарение на тях клетките им могат да се размножават и хранят, което причинява инфекции, особено ако имаме рана, наскоро сме ексфолирали кожата си или сме си правили кола маска.
Съвети за използване на гъба за баня
Ето защо е важно да подновявате гъбата от време на време, освен да следвате някои съвети при нейното използване:
- Сменяйте я често
Естествените гъби са по-податливи на размножение с микроби. Ако имате такава, сменяйте я по-често, между две и три седмици. Ако пък гъбата с която разполагате е пластмасова, сменяйте я на всеки два месеца, въпреки че всичко зависи от миризмата, която има или от появата на петна.
- Не я споделяйте
Гъбата е като четката за зъби. Трябва да се използва само от собственика и. Хигиената е лична и е важно само вие да използвате гъбата.
- Не я оставяйте да остане мокро
Ключът е след като приключим с душ, да изстискате гъбата и да я оставите някъде, където има въздух, а не влага. В противен случай гъбата никога няма да изсъхне и както обсъдихме по-рано, микробите ще се размножават върху нея.
- Дезинфекцирайте я с белина
Ако предпочитате, можете да дезинфекцирате гъбата с белина. Можете да направите това само когато гъбата е естествена, а не пластмасова. За да постигнете това, просто трябва да смесите гъбата в разтвор на белина и да я оставите там за пет минути. След това трябва много добре да я изплакнете. Правете го веднъж всяка седмица.
Смяната на гъбата, с която се къпете, е важна за вашето здраве. Затова следвайте тези съвети.