Привържениците на съществуването на пътешествия във времето и пространството вярват, че техният час е настъпил – най-накрая са получили доказателства, че подобни пътешествия са възможни.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 5 април /валутен калкулатор/
Ако италианският абстрактен художник Умберто Романо знаеше колко шум ще вдигне картината му „Г-н Пинчън и заселването на Спрингфийлд“ през 2022 г., може би щеше да промени решението си да я нарисува или поне някои детайли в нея. Привърженици на конспиративните теории от цял свят са видели в работата на художника доказателство, че хората наистина могат да пътешестват във времето, пише Daily Star.
Картината на Умберто Романо е нарисувана през 1937 г. Майсторът е изобразил върху нея колониална търговска сцена в Америка през XVII век. Картината показва английския търговец на кожи Уилям Пинчън, който търгува с индианци.
Mr. Pynchon and the Settling of Springfield by Umberto Romano, 1937. pic.twitter.com/Um4oafte7z
Още: Стихотворение на деня, 5 април, от Димчо Дебелянов
Още: Gigil - емоция, която всеки е усещал, но не може да се опише
— Rhys Flor Del Cielo (@ellmartt8888) March 23, 2021
Вниманието на зоркото око на любителите на пътешествията във времето привлякла част от картината, на която човек държи нещо в ръцете си и гледа в него, сякаш се взира в чисто новия си iPhone. Любителите на конспиративните теории обърнали внимание не само на мистериозния предмет, но и на това как човекът го държи в ръцете си – нека не спорим, всеки втори от нас прелиства лентата във фейсбук в свободното си време.
Още: 5 април 2025: Какъв църковен празник е утре, традиции и обичаи
Още: Зелената суперсила за вашето здраве: Яжте го всяка седмица
Учените обаче не останали настрана и разбили теорията за пътешествие във времето на пух и прах. Да отбележим, че фреската на Умберто Романо не е била докосвана повече от 80 години, от момента, в който е нарисувана. А авторът на произведението е починал през 1982 г., 35 години преди появата на първия iPhone – така че как би могъл да знае как е изглеждал?
Експертите отбелязват, че отговорът е доста прост – най-вероятно на картината е изобразен човек с огледало. И наистина – човек може да се вторачва не само в екрана на телефона, но и в огледалото. А през XVII век често са търгували с огледала и очевидно човекът на картината просто се любува на отражението си.
Още: Най - зловещите пророчества на Едгар Кейси: Голяма част от Европа ще се промени само за един миг
Още: Не я изхвърляйте: 7 неща, които стара ви четка за зъби ще почистите перфектно
ВИЖТЕ ОЩЕ: Пътешествието във времето е възможно, но има едно условие