Защо не можем да приемем загубата? Думите на Карл Юнг ще ви накарат да се замислите
Отговорът е прост, просто трябва да говорите със себе си. Проверете защо не можем да изоставим дадена ситуация или човек, да се примирим със загубата, дава отговора Юнг.
„Най-тежкият товар върху плещите на децата е неизживеният живот на техните родители“
Някои хора лесно преодоляват раздялата и се променят бързо, докато други се съпротивляват на промяната и не могат да се откажат от човек или ситуация, дори от нещо, дори ако противоречи на здравия разум. Интересно мнение защо това се случва на много хора изказа известният психиатър Карл Густав Юнг.
Още: Основните принципи на будизма за щастлив живот
Никога не пускаме това, от което чувстваме, че имаме нужда и което ни става твърде скъпо и към което сме се привързали, ако няма компенсация или замяна за това нещо или онзи някой.
Включената потребност не изчезва, тя само променя нюанса си, така че, за да се освободим от човека и ситуацията, е важно да наваксаме празнотата, която ни оставя, не само духовно, но и материално.
Този механизъм работи по следния начин. Оценявате рядък и скъп шоколад, ако имате само един, но щом се появи възможност да получите точно същия, стойността на шоколада пада. Ако имате 10 шоколада, загубата на един вече не се чувства като голяма загуба.
Абсолютно същото се случва и с човешките качества. Веднага след като осъзнаем какво губим, се опитваме да го компенсираме и след това не пускаме човека да си отиде. И за да компенсирате това, което напуска, е важно да разберете какво точно ви е привлякло и те е привлякло в тази ситуация и да се опитате да развиете това в себе си или в живота си.
Още: Невролог: Овладейте ума си, за да овладеете живота си - силата на мисълта
Например, определен човек е бил единственият, който ви е разбрал . Научете се да разбирате себе си и намерете кръг от съмишленици. Излизайте, развивайте интереси, теми за общуване и няма да се чувствате самотни.
Наистина изоставяме дадена ситуация и човек само когато сме компенсирали напълно това, което ни е липсвало. Важно е да запомните, че всяка ситуация може да има много възможни резултати, включително неочаквани и наистина трудни. Понякога, за да спечелиш, трябва да отстъпиш.
Карл Густав Юнг: Вашето подсъзнание е вашата съдба
Карл Юнг е световноизвестен швейцарски психиатър, основоположник на една от областите на дълбочината, аналитичната психология, и това е неговото интересно мнение за това защо не можем да се откажем от дадена ситуация или да се примирим с напускането на важен за нас човек:
"Не можем да променим нищо, докато не го приемем. Осъждането не освобождава, то потиска."
Още: Карл Юнг: Когато една жена не е обичана от съпруга си, тя унищожава сина си
И един от съветите на Юнг за щастие е: "Ако искате да оформите собствената си съдба , трябва да сте готови да поемате рискове. Ще има моменти, когато ще трябва да излезете от зоната си на комфорт и да опитате нови неща." И допълва: "Аз не съм това, което се е случило с мен, а това, което съм решил да бъда"