1 април е денят на шегата и лъжата. Въпреки това обаче лъжете здравословно и с цел да се посмеете както самите вие, така и вашата „жертва“. Много внимавайте да не се улисате – правете го само на 1 април.
Още: Думите са енергия: Никога не говорете лошо за себе си, дори на шега. Умът ни не прави разлика
Още: Бърза домакинска помощ: Ето как да почистим и най-загорелите тенджери
От къде обаче тръгва лъжата?
Всеки един обичай, който тръгва от старото време, има много и най-различни версии. Този празник е бил отбелязван още в Древен Рим. Той обаче не е бил почитан на 1 април, а в средата на месец февруари. В Ирландия също се почита ден на шегата, но на Нова година.
Ден на лъжата, 1 април – как почитат празника в различните държави?
Още: Знаете ли кога настъпва китайската нова година?
Още: Как да подсилим изтощената коса след боядисване?
Няма как да не споменем за легендата за краля на Неапол – Монтерей. На първи април слугите му поднесли ястие с риба. На следващата година той поискал същото. Придворните били много разтревожени, защото вероятността да намерят същата тази риба, била нулева. Те решили да му сервират друга с надеждата, че кралят няма да разбере. Той обаче веднага разбрал и именно в него момент решил да превърне този ден в денят на шегата и лъжата.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Не трябва обаче да забравяме, че празникът е породен от естествения стремеж на човек да се надсмива над пороците, да търси комичното и да се забавлява. Маниерът да се лъже един ден в годината е бил пренесен по цял свят.