Дъждовете често оставят влажна среда, която прониква в домовете ни и не е лесно да се премахне. Не става въпрос само за влажност у дома и неприятната миризма, която тя генерира, много пъти това може да доведе до здравословни проблеми поради алергии, плесени или лошо качество на въздуха в собствения ни дом . Трябва да се избягва миризмата на мухъл или влага и докосвайте ръцете, за да възвърнете свежестта . Не знаете ли как да действате? Тук ще ви разкажем как да премахнете зацапаната миризма в 3 стъпки.
Стъпка 1: Намерете източника на миризмата
В мухлясал или мухлясал миризма няма да изчезне от само себе си, или да бъде прикрит с освежители за въздух, трябва да намерим откъде идва: провери стените на черни петна, течове на тавана и течове в кранове или тръби .
Тези области на натрупване на вода са идеалните места за развитие на мухъл и плесен . Те ще живеят в тях, докато условията на околната среда го позволяват, така че тук трябва да действаме бързо.
Стъпка 2: Трик с активен въглен
Поставете контейнер с активен въглен в района, за да елиминирате плесенясалата миризма и го оставете там за няколко дни. Това е чудесен съюзник в борбата с лошите миризми.
Можете да го намерите за продажба в рибните магазини , но бъдете внимателни, защото много цапа.
Стъпка 3: Трик със сода за хляб
Не сте сигурни как веднъж завинаги да се отървете от плесенясалата миризма? Тук имате най-евтината алтернатива. Състои се от разстилане или поставяне на съд със сода за хляб в пространството с влажност. Оставете го да действа един ден и след това почистете района.
Содата за хляб ще абсорбира влагата и ще неутрализира миризмите . Можете също така да го използвате, за да премахнете зацапаните миризми в хладилника или шкафовете.
Стъпка 4: трик с лимонов оцет
Друг от големите съюзници по отношение на домашните трикове е оцетът. Смесете равни части в купа с бял оцет за почистване с лимонов сок и можете също да добавите малко вода.
Нанесете тази смес върху зоната с проблеми с влагата и я оставете да действа една нощ . На следващия ден можете да го почистите, гъбичките вече са умрели от киселинността на двете течности.