За хората, родени през седемдесетте, има технологичен напредък, който ни кара да се чувстваме сякаш сме родени в каменната ера. Не сме израснали с компютри, мобилни телефони или GPS; По наше време дори нямаше пейджъри.
Има много неща, които направихме преди тази огромна технологична революция и които все още имат смисъл за онези от нас, които не сме израснали с онзи малък лаптоп, който прави живота ни толкова лесен. Нека тогава да се носталгираме.
1. Използвахме карти и попитахме как да стигнем до някъде
Ако с всичко и Google Maps има такива, които продължават да се губят, представете си какво са преживели миналите поколения. Понякога беше много трудно да стигнем до парти или среща и в крайна сметка питахме в магазина на ъгъла дали знаят как да стигнат до улица X или Y;
Още: Лекар: Този витамин понижава холестерола
Още: Стихотворение на деня, 22 декември, от Иван Вазов
2. Чакахме вкъщи телефонно обаждане
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как да сготвите ориз, без да залепва?
Още: 22 декември - какъв църковен празник е, традиции и обичаи
Преди имаше само един телефон за цялото семейство и ако чакате обаждане, беше много вероятно линията да е заета, защото някой друг от вашето семейство го използваше.
3. Търсихме информация в книгите
Интернет не съществуваше, което означава, че за да направите домашното, трябва да получите информацията в книгите, тези, които са били у дома или в най-близката библиотека. Още през деветдесетте години с първите компютри дойдоха цифровите енциклопедии (помните ли Encarta?) И всичко започна да се опростява малко.
Още: На кого се дава първото парче от питката на Бъдни вечер?
Още: Психолог: Прекалено защитаваното дете става ядосан и разглезен човек
4. Трябваше да излезем от къщата, за да се забавляваме
Да си в къщата беше напълно синоним на скука и цялото забавление беше навън. Днес имаме всичко вътре в смартфона и можем да играем от видео игри до казино класики като черен жак , които дори могат да се играят с hora на живо.
5. Имахме безсмислени дискусии
Днес съществуването му може да изглежда тривиално, но по това време е създадена Книгата на рекордите на Гинес, за да се избегнат глупави дискусии. Днес с интернет всяка дискусия приключва за броени секунди, но преди глупостите, какви са главните герои на този или онзи филм, останаха неразрешени. Удивително!
Има много начини, по които технологията значително улеснява съществуването ни, въпреки че понякога изглежда, че го прави по-сложно. В крайна сметка това зависи от това как го използваме и с какви намерения.