Болестта Хашимото атакува щитовидната жлеза, засяга предимно жени на средна възраст, но се среща и при мъже и деца. Според д-р Михайлов, известен хомеопат, това заболяване е зачестило след чернобилската авария и е пряко свързано с радиоактивното влияние и автоимунното разрушаване на щитовидната жлеза. Също така, той смята, че Хашимото може да се повлияе от природни средства, богати на антиоксиданти. Нека разберем как:
Още: Защо НЕ трябва да убивате паяци?
Още: Номерът на жилището ви определя енергията в дома и семейството ви
Продукти, спомагащи за справянето с Хашимото
Д-р Михайлов препоръчва консумацията на чаша морковен сок 3 пъти в седмицата.
Пчелен клей и пчелно млечице – за справянето с радиоактивните лъчи. Предписва ги на хора, преминали през облъчвания за лечение. А в Япония след радиацията през 2011 г. приемът на пчелно млечице се увеличава значително – от 5 тона производството му скача на цели 180 тона годишно.
Радиум броматум – хомеопатичен препарат, справящ се успешно с радиоактивни лъчения.
Антиоксиданти:
• Витамин С – 1 г на ден;
• Витамин Е – 400-500 г дневно;
• Каротин – до 20 мг дневно или чаша морковен сок 3 пъти в седмицата. Други източници на каротин са тиквата, копривата, доматите и всички зеленчуци с жълт цвят;
• Селен – можем да си го набавим чрез водорасли, риба, раци, както и в по-малки количества при кивито, булгура, бирената мая, вареното жито и липата;
• Мултивитамини или тяхната алтернатива – бирената мая.
Покълналите семена също имат голямо значение за организма ни, препоръчват ни се:
• Негрухана прешница – до 100 г;
• Слънчоглед;
• Сусам;
• Соя;
• Люцерново семе – 50 г.
Добре е обаче да преминат през термична обработка – запичане или бланширане заради антиметаболитните ензими в тях.
Още: Стихотворение на деня, 23 януари, от Елисавета Багряна
Още: Какъв църковен празник е на 23 януари - традиции и обичаи
Хомеопатични препоръки
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: За какво се използва екстрактът от смокинови листа
Още: Какво крие вашата четка за коса: Невидимата заплаха, за която трихолозите предупреждават
Доктор Михайлов препоръчва Thuja 15 CH за справяне с проблемите на щитовидната жлеза. Дозата е около 10 гранули веднъж в седмицата, но все пак трябва да се консултирате с вашия лекар. Когато проблемът е повишената активност на жлезата, се предписват 5 гранули дневно от Calcarea fluorica – 15 CH. А когато активността е понижена – Graphites 9 CH със същата дозировка.
Тъй като проблемите с щитовидната жлеза водят със себе си и възпаления, могат да се правят компреси с извара в продължение на 3 нощи. Освен това, приемът на клеева тинктура или пчелно млечице ще помогнат за по-бързото и ефективно оздравяване и укрепване на имунитета.
Чували ли сте за мумийото? То съдържа в себе си голямо разнообразие от минерали и микроелементи, важни за доброто ни здравословно състояние. А дефицитът му може да доведе до нарушения, свързани с метаболизма. За поддържането на силна имунна система много полезно е и алоето, което може да се приема по различни начини.