Колкото повече остаряваме, толкова повече се страхуваме от възрастта и мисълта, че животът ни е пропилян. Изглежда, че има по-малко възможности, а проблемите само се увеличават. И здравето ни не е това, което беше, нямаме достатъчно сили за много неща.
В действителност възрастта е само число. Много по-важно е как се чувства човек, какво иска от живота и дали е готов да се промени в името на собствения си комфорт.
Още: Тези 6 зодии ще са щастливи през ноември 2024
Още: Колко видове минзухари се срещат в нашата страна
Още: Стихотворение на деня, 22 януари, от Пейо Яворов
Има няколко тайни, които ще ви помогнат да живеете наистина щастлив живот, без да съжалявате.
- Запитайте се: „С кого искам да прекарам последния ден от живота си?“ Това ще ви помогне да се съсредоточите върху социалния си кръг. Ако трябва, сменете обкръжението си.
- Проведете екстремна финансова тренировка. Парите са важен ресурс, от който зависи човешкият комфорт. Анализирайте разходите и приходите си, опитайте се да започнете да спестявате или влагайте средства на депозит.
- Яжте по-малко прости въглехидрати, мазнини и брашно. Да, те говорят за това през цялото време, но вашето психическо и физическо здраве наистина зависи от храната.
- Представете си живота си назад. Какво бихте искали вашите внуци и правнуци да разказват за вас?
- Прекарвайте повече време близо до водата. Много хора са чували за разходки сред природата, но е още по-добре, ако се отпуснете близо до езерце. Изненадващо, хората, които живеят близо до езеро или река, се чувстват много по-щастливи.
- Следвайте правилото "хара хачи бу". Японската фраза се превежда като „Яжте, докато се наситите осем пъти“, тоест докато стомахът ви е пълен на 80%. След като станете от масата, трябва да почувствате леко чувство на глад. Ще изчезне след 20 минути и няма да ядете твърде много.
- Ходете по-често на музеи, театри и изложби. Изкуството помага да видите красотата, облекчава главата и като цяло има положителен ефект върху психиката. Забелязали ли сте, че след добро представяне сякаш имате повече сила?
- Лягайте си по едно и също време всяка вечер. Тялото трябва да поддържа циркадните ритми. В противен случай остаряваме по-бързо, изгаряме и боледуваме по-често.
- Правете упражнения. Дори десет минути и най-простите упражнения могат да донесат огромни ползи. Можете също да практикувате физическа активност, като извършвате обичайните си дейности.
- Намерете хоби, което харесвате, и общувайте с хората по-често. Може би отдавна сте искали да се научите да свирите на пиано, да извайвате с глина или да отидете на стрелбището. Най-доброто време е сега. Хобитата ви помагат да се чувствате по-щастливи, а социалните връзки подхранват мозъка, предпазвайки ви от деменция. Такива хора не се страхуват от старостта.
Някои навици трябва да бъдат изоставени. За да запазите здравето и бистротата на ума си до дълбока старост, трябва да започнете да се грижите за себе си сега.
Още: Трябва ли да се пълни догоре с гориво резервоарът на колата през зимата
Още: Защо се смята, че бирената мая помага за силен имунитет
Кои зодии ще са най-щастливи през ноември
Кой е щастливият ден за всяка зодия?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Какъв църковен празник е на 22 януари - традиции и обичаи