Всеки от нас има различни предпочитания и виждания за чертите от характера на другите. Следователно, няма как винаги да се харесваме на абсолютно всички. Това просто е невъзможно. Понякога дори изпитваме непрязън и антипатия към друг човек без дори да го познаваме. Това може да се дължи на някои черти от неговия характер, които той проявява веднага и обикновено не се харесват на по-голяма част от хората. Подбрали сме за вас тези, които най-често попадат в графата “досадни”:
Прекалена доброта
Истина е, че добрите хора са скъпоценни камъчета и все по-голяма рядкост, но ако постоянно парадирате с това си качество, то започва да се струва на околните дори фалшиво. В стремежа си винаги да сте от полза и да се харесвате, започвате да пораждате съмнение у другите и да ги дразните. Хората ще започнат да се питат какво искате да постигнете с толкова любезност и към каква цел сте се насочили с това си поведение.
Неграмотността
Никой не харесва неграмотните хора. Особено ако досега не сте имали контакт на живо с някого, а ви се е налагало да комуникирате само чрез онлайн платформите - то тогава в никакъв случай не бива да правите груби правописни грешки. Неграмотността създава чувство у другите, че може би не сте толкова надеждни и способни, дори и да имате определен изявен талант или да сте много добри в действителност.
Интересно проучване е, че според експертите можем да разберем дали един човек е по-скоро интроверт или екстроверт по това как реагира на неграмотността. Обикновено интровертите се дразнят повече на грешките, докато екстровертите не им обръщат такова голямо внимание.
Парадиране с връзки
Хвалбите и прекаленото фукане не са приятни на никого и определено такива самохвалковци биват често игнорирани. Най-дразнещо според хората е обаче, когато някой парадира със своите контакти - например ако познава някой влиятелен човек или известна личност, той не пропуска да го натякне неколкократно. Всъщност колкото повече споменавате сериозните си връзки, толкова по-недоверчиви стават хората към вас.
Имат се за онлайн звезди
Според проучвания на екипи от социолози и психолози, чрез социалните ви мрежи можем да разбрем няколко неща за вас, които биха могли да повлияят негативно на реномето ви. Такива са например, ако имате прекалено много снимки и публикувате всеки момент от ежедневието и личния си живот. Вторият аспект е, когато се представяте, че имате много последователи. По този начин внушавате на околните, че славата в социалните мрежи е от съществено значение за вас.