Някои храни, които приемаме, създават киселинна среда в организма, която забавя метаболизма и може да бъде предпоставка за здравословни проблеми като болести, повишаване на теглото и преждевременно стареене. За да не се стига до тези неприятности, е нужно да приемаме алкални храни, които да балансират киселинността в стомаха. Ето кои са някои от най-полезните алкални храни, които трябва да бъдат част от нашето меню.
Още: С какво да почистим алуминиевите щори?
Още: Колко често можем да боядисваме косата, така че да не ѝ навредим?
Банани – зарежда с енергия и е страхотен за начало на деня като добавка към вашата закуска. Съдържа желязо, ендорфини и витамини. Може да подобри настроението ви. Препоръчва се за хора с проблеми с бъбреците.
Броколи – може и да не са любими на децата, но са сред най-полезните алкални храни. Богати са на витамини и минерали, които благоприятстват здравето на бъбреците, съединителната тъкан и костите.
Авокадо – изключително богат на витамини, полезни мастни киселини и аминокиселини, които се грижат за сърдечното здраве. Чудесна добавка към вашата свежа салата!
Още: При боядисване на бели коси - какви грешки допускаме почти винаги
Лимони – заради високото си pH, това е най-алкалният от всички продукт, който е изключително полезен за организма. Лимонът помага при настинка и грип, за пречистване на черния дроб, укрепване на имунитета, сваляне на тегло, регулиране на киселинността. Чудесна идея е да започнете деня с чаша топла вода с лимон.
Краставици – неутрализира киселинността и подобрява храносмилането. Съставена е предимно от вода, което я прави чудесна за всяка диета. Може да хапвате колкото си поискате от нея, а тя ще се погрижи за по-добрия вид на вашата кожа.
Целина – забавя стареенето, зарежда организма с аминокиселини, полезни вещества и минерали. Регулира кръвната захар и подобрява метаболитните процеси в организма. Хапвайте целина редовно.
Чесън – тази апетитна добавка към всяко ястие е алкална храна за здраве. Грижи се за добрия имунитет и има антимикробно действие. Нека чесънът винаги присъства на вашата трапеза.
Още: Стихотворение на деня, 23 януари, от Елисавета Багряна
Още: Номерът на жилището ви определя енергията в дома и семейството ви
Пъпеш – със своето високо pH, пъпешът е хубаво да се консумира при проблеми с бъбреците и настинка. Помага за подобряване на настроението, бори стреса и безсънието. Чудесен при спазване на диета. Съдържа много вода и полезни фибри.
Горски плодове – супер полезни са за целия организъм. Съдържат антиоксиданти, фибри, витамини и минерали, които се отразяват благоприятно на тялото и забавят процеса на стареене. Хапвайте ги сутрин със закуската за мигновен ефект!
Грозде – добавете го в менюто си, щом сезонът настъпи, защото съдържа много витамин, помага за повишаване на имунната защита, за справяне със стреса и безсънието. Облекчава нервното напрежение. Гроздето има свойството да подмладява кожата.
Спанак – един от най-полезните зелени зеленчуци, изобилстващ от витамини. Помага при анемия, астма, диабет. Може да помогне да запазите в добро състоянието зъбите, кожата и косата си. Истински природен дар.
Ленено семе – суперхрана, която е богата на витамин Е и фибри. Има противовъзпалително действие. Помага за справяне с топлите вълни при менопауза. Добавете го в млечна закуска, смути, шейк, салата или друго.