Прокурори обискират дома и кабинета на висш полицай от Главна дирекция "Национална полиция", съобщи БНТ.
Още: "БОЕЦ" пусна ВИДЕО от скандалната акция на ГДБОП в стил "оставете престъпниците на мира"
Още: Скрити в тайник: Хванаха над 34 кг кокаин край Видин
Според източници на националната телевизия разследването е за организирана престъпна група за трафик на предмети от културно-историческото наследство и пране на пари.
Разследваният по подозрение за трафик на културни ценности полицай е Ангел Папалезов, съобщава още БНТ. Той заема в ГДНП именно поста шеф на отдела за борба с трафика на културни ценности. Назначен е за титуляр след пенсионирането на Кирил Христосков.
Ангел Папалезов миналата седмица е бил включен в екипа, който да проверява дейността на ГДБОП, където са разработките срещу Васил Божков, твърдят още източници на телевизията. Вчера е отстранен от проверяващия екип.
Още: Крият ли полицаи престъпления във Велинград? Проверяващите спят в хотел, свързан с проверяваните
Още: Дете загина на пътя, 2 дни по-късно камион се преобърна на същото място