"Българските служби за сигурност са инструмент на политическите партии, а случаят на Митьо Очите се използва за разчистване на сметки. Димитър Желязков отдавна е известен с криминалните си деяния и винаги е бил под наблюдението на МВР." Това заяви бившият нчаалник на Централна служба за борба с организираната престъпност (ЦСБОП) Тихомир Стойчев.
Още: Тежка катастрофа край Мездра
Още: Бащата на Сияна: Събудихме се и трябва да продължим да сме будни (ВИДЕО)
Според него "никой служител на МВР не би си позволил да остави подобна личност без оперативно внимание. Оперативното наблюдение обаче посочва, че с него има свързани лица с политическа окраска, тогава ръководството на тези служби е взело решение да се направи реализация не по Митьо Очите, а умишлено да бъдат компрометирани представители на политически партии, които са в опозиция и могат да се явят алтернатива при едни избори."
"Имаме Закон за частната охранителна дейност, който позволява службите за сигурност да контролират тези фирми, не може да се говори, че криминално проявено лице, може лесно да попадне в такава фирма - не е несериозно", заяви Стойчев пред bTV и допълни, че след 90-те години на миналия век има много случаи, в които бивши служители на МВР са попаднали в частния охранителен сектор и работят с криминално проявени лица.
Според Стойчев фактът, че дъщерята на Владимиров е юрист в МВР, а синът му е зам.-шеф в затвор е достатъчен конфликт на интереси, който трябва провокира службите да проверят обстойно фирмата „Аркус-Сигурност”.
Още: Присъда за прокурорския син от Перник: Искат 12 години затвор, осъждат го на 4
Още: Ядосана жена нахлу с нож в българско училище
"Неспособност, некомпетентност и корупция е целият преход. На върха на пирамидата са политиците, малко по-надолу са хората от държавния апарат и на най-ниското ниво са криминалните елементи – конфликт на интереси във всички посоки", допълни още бившият шеф на ЦСБОП.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 20 000 лв. за живота на Алексей Петров - съдът не вярва, че е бил уважаван преподавател