Човек с три присъди си призна в ефир, че е заплашвал журналистка

28 ноември 2017, 08:00 часа • 4920 | прочитания

Наистина съм заплашвал журналистката Мария Димитрова, но не с убийство. Упоменавал съм майка ѝ, но никога не съм я заплашвал. Писал съм работи във Facebook. Това заяви с крайно объркани и противоречащи си думи криминално проявеният Манчо Ковачев във връзка със скандален случай с журналистическо разследване за наркотрафик във Враца.

Още: Промяна за по-бързо правосъдие в България: Чрез отдавна известно "технологично чудо"

Още: "Петьо Еврото поема нещата": Съдът върна на Златанови завзетата от "Осемте джуджета" фирма

Става въпрос за случай, при който 67-годишната пенсионерка Цветанка Тодорова бива заловена в Цюрих със 700 грама кокаин. Пред камера, внукът ѝ Илиян разказва, че баба му станала "муле", защото Манчо и брат му Анри с измама са успели да ѝ вземат апартамента, за който дълги години е работила в Гърция. За да си го върне, тя се принудила да се съгласи да пренесе кокаин от Бразилия.

Ковачев обаче посочи пред Нова телевизия, че платежното нареждане, с което брат му (бел. ред. – Анри) купува апартамента на Цветанка Тодорова, е редовно и Анри е изплатил исканите средства.

На въпрос има ли присъди, Ковачев отговори утвърдително: "Не го крия". Присъдите за въоръжен грабеж, измама и рекет, призна Ковачев и добави: "Това какво общо има?".

Още: Върнаха на работа училищна директорка, задържана с 10 000 лв. подкуп

Още: Безразсъдно шофиране: 20-годишен кара с 220 км/ч на АМ „Тракия”

Защо в момента, в който поискахме експертиза, нищо не става – внукът на Цветанка няма счупена ръка, заяви Ковачев. Той коментира темата, тъй като, съгласно информация на "Биволъ", малко след като Илиян говори с журналистите, бива пребит. Според Ковачев, мъжът на Мария Димитрова работи като лекар, а Ковачев внуши, че медицинската диагноза е експертиза.

Версията на Димитрова

Освен заплахи към нея, има заплаха и към издателя на врачанската медия, в която работи журналистката – "Зов Нюз", заяви Димитрова. Пред вратата на д-р Георги Езекиев, който е собственик на медията, са били оставени цветя, разказа Димитрова вчера (27 ноември).

В нашите правомощия е да предупредим този, който заплашва, но той ми каза, че го боляла жлъчката. Тези хора са такива, че ако не им счупиш краката, не разбират, казал полицай на Димитрова относно нейния случай, по нейни думи.

Още: Полицията в Русе трудно ще смогне на учениците с тротинетки

Още: Сарафов не казва какво е установила проверката на делата по казуса "Осемте джуджета"

В долното видео можете да научите версията на Илиян за съдбата на баба му Цветанка:

Заглавна снимка: Архив

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес