И Lego прекратява дейността си в Русия

12 юли 2022, 17:26 часа • 1548 | прочитания

Най-големият производител на играчки в света - датската компания Lego, обяви, че ще прекрати всички свои операции в Русия. Тя слага край на работата на служителите си в Москва и партньорството си с компания, която управлява 81 магазина в страната, нападнала Украйна.

Още: Отново признаха „Катаржина Естейт“ за най-добър български винопроизводител за 2025 година на световния винен конкурс на “Mundus Vini Summer Tasting”

Още: Българско вино на световно ниво: "Вила Ямбол" с 6 медала от френски конкурс

Говорител на Lego заяви, цитиран от AFP, че компанията е решила да прекрати търговските операции в Русия за неопределено време, предвид продължаващите "значителни смущения в оперативната среда".

Това включва прекратяване на трудовите правоотношения на по-голямата част от московския екип и на партньорството с Inventive Retail Group. Така Lego става поредната глобална марка, която напуска руския пазар след началото на войната.

Lego вече беше спряла доставките за Русия през март след нахлуването на Путин в Украйна. 

Още: iBank засилва екипа си с двама опитни лидери

Още: Вие сте бъдещето на киберсигурността!

В началото на май Москва включи продуктите на Lego в списъка със стоки, които могат да се внасят без съгласието на притежателя на интелектуалната собственост, за да се заобиколят наложените санкции. В списъка, публикуван от Министерството на промишлеността и търговията, бяха включени още смартфони на Apple и Samsung, големи марки автомобили, игрови конзоли и резервни части, използвани в различни индустрии.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес