Все повече автомобилни производители се отказват от физическите бутони в салона на новите си модели, но тази тенденция не се харесва на всички. Разбира се, по-евтино е просто да поставите голям екран, да интегрирате всички контроли в менюто, но клиентите продължават да се изказват негативно за получената ергономичност, която предлага този тип оформление.
Още: Електрически Fiat се продава толкова зле, че дилър го дава почти безплатно
Още: Кога петната под автомобила са повод за притеснение?
Към това популярно мнение се присъедини един от най-големите експерт по дизайн в света. Джони Айв е човекът, който е проектирал оригиналните iMac, iPod, iPhone и iPad, но напусна Apple през 2019 г., за да създаде своя собствена дизайнерска фирма. Тя се казва LoveFrom, като в нея съдружник е индустриалният дизайнер Марк Нюсън.
„Със сигурност имам опита и знанията какво харесват и какво не харесват потребителите, когато става дума за информационно-развлекателни технологии. Колите с физически бутони са по-удобни от тези със сензорни бутони“, заяви Айв по време на конференция в САЩ заедно с изпълнителния директор на Apple Тим Кук и Лорън Пауъл Джобс.
„Казах, че търсенето на повече физически бутони ще започне да се увеличава скоро и производителите на автомобили може да се наложи да преосмислят своите стратегии за интериорен дизайн. Имаме нужда от физически контроли, поне за основния набор от функции, и тази нужда няма да се промени скоро“, каза още дизайнерът.
Още: Какви рискове крие загряването на двигателя през зимата
Още: Honda и Nissan преговарят за обединяване
Според Айв, интерфейси като мултитъч, например, предлагат невероятни възможности. Но хората си си остават физически същества и съответно се нуждаят именно от такива неща. Освен това, те си плащат за новите автомобили и имат право да бъдат по-взискателни към подобни неща.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как да проверите качеството на зимната течност за чистачки
Още: Производителите в Европа са изправени пред 15 милиарда евро глоби