Продажбите на Tesla през 2018 година са достигнали около 21,4 милиарда долара, което представлява рекорд откакто е създадена. В четвъртото тримесечие на 2018 г. те възлизат на 7,23 милиарда долара.
Още: Докога ще продават винетки на старите цени
Още: Пикапът на Джеф Безос преобръща пазара
Чистата печалба за последните три месеца на 2018 г. възлиза на около 139,4 милиона долара. В третото тримесечие този показател бе на ниво от 311,5 милиона долара. Така за пръв път в историята си Tesla регистрира печалба цели две тримесечия подред. Компанията очаква, че през тази година всяко едно от четирите тримесечия ще завършва на плюс.
Tesla планира да достигне обещаните обеми на производство на електромобили Model 3 (500 хиляди бройки) между четвъртото тримесечие на 2019 г. и второто тримесечие на 2020 г. По-рано се предвиждаше този показател да бъде достигнат още през 2018 г., но това не се случи.
Reuters отбелязва, че инвеститорите не са въодушевени от финансовите резултати на Tesla. Анализаторите прогнозираха по-голяма печалба през четвъртото тримесечие - 2,14 долара печалба на акция, а тя е 1,93 долара. Заради това акциите на компанията спаднаха с почти 3%.
Още: Маркетинг или реална полза: струва ли си да плащате за първокласен бензин?
Още: Електромобилите със сериозен ръст на пазара в Европа
Tesla е основана през 2003 година, нейната централа се намира в американския град Пало Алто, Калифорния. Първоначално е специализирана в производството на електромобили, но по-късно започва да произвежда слънчеви батерии и друго енергийно оборудване.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Какви са причините за надраскване в двигателя на автомобила
Още: Защо автомобилите консумират повече гориво през зимата, отколкото през лятото?