Невероятно или не – щом говорим за България е доста трудно да се прецени, но е факт, че на един от синдиците на Корпоративна търговска банка (КТБ) е забранено да се яви на изпит за придобиване на квалификация "синдик" към правосъдното министерство. Става въпрос за Кристи Христова Маринова, както личи от публикуван на сайта на Министерството на правосъдието списък с недопуснати кандидати.
Още: "Идват ли по-добри времена за пенсионерите": Реформа може да удвои втората пенсия
Още: Заплатите, пенсиите и бюджетът: Христина Христова с анализ на състоянието на хазната (ВИДЕО)
Като причина за неявяването на Маринова се посочват нередовни документи. Маринова се намира под номер 36 в списъка с недопуснати до изпита кандидати, а специално за нея е посочено, че "приложените документи не удостоверяват наличието на поне 3-годишен стаж по специалността".
Друг интересен факт е, че името на Маринова липсва в списъка със синдици на официалния сайт на Министерството на правосъдието.
Още: Украинските дронове спряха работата на най-голямата рафинерия в Южна Русия
Още: Електроразпределителните дружества ще получат стотици милиони безвъзмездна помощ
Относно Маринова отдавна има смущаваща информация. Според разследване на „Капитал“, тя е свързана със скандалния адвокат Момчил Мондешки, който лъсна в аферата „Яневагейт“. Маринова е икономист от Троян и има счетоводна практика. Маринова е представлявала пред Търговския регистър фирмите "Монд Металс", "Солид-85", "Пропърти груп 74", "Агротекнолъджи", които са собственост на брата на Момчил Мондешки - Mладен. В пуснат от "Биволъ" запис на разговор между Мондешки и съдия Владимира Янева се твърди, че Делян Пеевски карал Янева да му доведе синдиците "да ги види".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кремъл призна, че продажбите на руски газ за Европа са сложни
Още: Енергийният министър с първи коментар за евентуалната продажба на "Лукойл Нефтохим"
Припомняме, че в края на миналата седмица Маринова и колегата ѝ Ангел Донов, чието име е в списъка със синдици на правосъдното министерство, обвиниха квесторите Елена Костадинчев и Станислав Лютов, че са позволили нерегламентирани прихващания и по този начин са намалели активите за обезпечения на КТБ, които трябва да се ползват за разплащане с кредиторите. Преди две години срещу квесторите Елена Костадинчев и Станислав Лютов започна разследване за особено тежък случай на безстопанственост в особено големи размери.