Не са констатирани нарушения при проверки на млекопреработвателни предприятия в област Бургас. Информацията съобщи началникът на отдел „Контрол на храните” в Областната дирекция на Агенцията по храните в Бургас Етери Затикашвили.
Още: Пленер с кауза "Подари усмивка" обедини деца, ученици и студенти в Бургас
Още: Не може да се гледа морето: Ограда изникна на плаж в Созопол
Седем обекта за млекопреработвателни производства, едно препакетиращо предприятие за сирене, както и три предприятия, произвеждащи млечни и имитиращи продукти, са проверени през изминалата седмица, информира "Фокус".
Проверките са извършени от външни екипи на БАБХ- Ямбол и вече са приключили. Не са констатирани нарушения.
„При проверките се установи, че е налице съответствие между действителните влагани суровини за производство със заложените в технологичната документация и суровини, които са изписани на етикета. В производствените и складови помещения не се установи наличие на някакви други съставки, които са различни от описаните в търговската технологична документация. Проверките приключиха с добър резултат”, каза още Затикашвили.
Още: Учениците от Бургас научиха колко са важни за имунитета червените плодове и зеленчуци
Още: Над 250 ученици от Бургас засадиха над 100 дървета
Миналата седмица са извършени общо 76 проверки, като са съставени 2 акта в обекти за търговия на дребно и са издадени 4 предписания. „Единият обект, който извършва търговия на дребно, не е подал заявление за регистрация към БАБХ-Бургас. Вторият обект не е спазил нормативните изисквания за хигиена на храните”, обясни специалистът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За първи път заря за Великден в Бургас
Още: Бургаските деца се запознаха със здравословните предимства на млякото и млечните продукти
За изминалия период няма възбранени и насочени за унищожение храни. 15 проверки са извършени на кухни-майки, които произвеждат храни за ученическо ползване и ученически столове в област Бургас. Не са установени нарушения.
„Базите съответстват на изискванията на наредба 5 за хигиена на храните. Суровините, които се съхраняват и предлагат на децата, отговарят на наредба 9, която е за специфичните изисквания”, поясни Затикашвили.