Повишеният интерес към темата за чревната микрофлора през последните години възроди забравената традиция на ферментиране на храните. Оказва се, че това е един от най-лесните начини да си набавим не само полезни бактерии и храносмилателни ензими, но и редица високоусвоими витамини и минерали. За българите киселото зеле и заквасеното мляко са част от националната ни култура, но разнообразието от ферментирали храни е значително по-голямо. По цял свят набират все повече популярност не само готови продукти като паста мисо или темпе, но и ферментирането в домашни условия.
Още: "Книгите спасяват животи": Именит американски писател раздава бонуси на служители в книжарници
Още: Кой е неподходящият подарък? Габриела де Лука за символа и изкуството на подаряването (ВИДЕО)
„Ферментиране на храните за здраве“ е ценен практически наръчник, в който ще намерите информация за традициите и ползите от ферментиралите храни, основните техники за ферментиране на зеленчуци, плодове и мляко, както и за приготвянето на жива хлебна закваска; както и 40 основни рецепти за храни и напитки като кимчи, кефир и реджувелак.
Катрин Аткинсън е носител на почетна научна степен по хранене и диететика на Университетския колеж в Бирмингам. Работила е като помощник-редактор в отдел „Кулинария“ на списание Woman’s Weekly, a по-късно и като главен редактор в отдел „Кулинария“ на списание Home. В момента Катрин пише активно и е автор на повече от 60 готварски книги. Работи и като консултант по хранене за няколко лайфстайл списания и здравословен начин на живот. Тя специализира по темата за здравословното хранене, като някои от наскоро публикуваните й книги са: „Кокосова вода и кокосово масло“, „Ядкови млека и масла“ и „Смутита и каши за сила“.
Още: Авторските права върху романи на Хемингуей, Стайнбек и Фокнър отпадат
Още: "Парфюмеристката" разкрива тайните на създаването на парфюми