Министърът на отбраната на Сърбия Небойша Стефанович съобщи, че самолетът, който се разби снощи край Кавала, е собственост на фирмата "Меридиан Лтд." от Украйна.
Още: Македонският премиер се срамува от пълното име на страната си
Още: Силите на НАТО в Косово провеждат учение в Прищина за справяне с масови безредици (СНИМКИ)
Самолетът, който е излетял от Ниш, е превозвал 11,5 тона продукция на сръбската отбранителна индустрия за Бангладеш, чието министерство на отбраната е купило тази продукция.
На извънредна пресконференция Стефанович заяви, че самолетът е излетял в 20:40 часа от Ниш и е превозвал мини за минохвъргачки и учебни мини за крайния купувач Бангладеш. По думите на сръбския министър самолетът е имал предвидени технически кацания в Аман, Ахмад Абад (Индия) и Дака (Бангладеш) - като крайна дестинация.
При падането на самолета осемте членове на екипажа са загинали, сред тях не е имало сръбски граждани, заяви Стефанович.
Още: Ужасяващ инцидент в прочута млечна фабрика в Румъния: Има загинали
Още: "Българският диктат няма да мине": Християн Мицкоски е новият премиер на Северна Македония
Всички членове на екипажа са загинали, заяви пред Ройтерс по телефона официален представител на украинската компания „Меридиан“ и отказа да съобщи други подробности.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Най-голямата база на НАТО в Европа ще е съвсем близо до България
Украинският консул в Солун пристигна на мястото на катастрофата и потвърди, че целият екипаж на самолета е бил съставен от украинци.
Самолетът се е разбил малко преди 23:00 ч. местно време в полето между две села, на около 40 км западно от международното летище в Кавала. При падането той е унищожил електрически стълбове. Минути преди катастрофата пилотът е съобщил на контрольорите на въздушния трафик, че има проблем с един от двигателите и трябва да направи спешно кацане. Самолетът е бил насочен към летището в Кавала, но не е успял да стигне до там. Летателният апарат е модел Ан-12.
Снимки от мобилни телефони, заснети от местни жители, показват горящия самолет в нощното небе. Часове след катастрофата от мястото се чуват експлозии. Останките са разпръснати в радиус от стотици метри, а районът е отцепен.
Още: Мистерия: Четири държави на Балканите останаха без ток
Още: Опасни жеги: В Турция термометрите показаха 52 градуса