Сирийският президент Башар Асад посети правителствените войски на фронтовата линия с джихадистите в Идлиб днес, първото му посещение в северозападната провинция от началото на конфликта, информира АФП.
Още: След срещата на Нетаняху с Рубио: "Хамас" трябва да бъде елиминирана (СНИМКА)
Още: Последните освободени израелски заложници са били сериозно малтретирани
„Президентът Асад се среща с членове на сирийската армия на фронтовата линия в град Хбейт в провинцията Идлиб“, се казва в изявление на кабинета на президента в социалните мрежи.
Районът на Идлиб е защитен от сделка за прекратяване на огъня с руско посредничество от 31 август, но схватките продължават.
Според президента на Сирия Башар Асад победата на джихадистите в северозападната провинция на Идлиб е ключът към прекратяване на осемгодишната война в страната, предава AFP.
Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел
Още: Тайван засече 24 китайски самолета
„Битката в Идлиб е основна за преодоляването на хаоса и тероризма във всички останали райони на Сирия“, цитира агенцията думите на Асад, разпространени в съобщение от кабинета на президента в социалните мрежи.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Трус с магнитуд 4,8 в Източна Турция
Още: Австралия наложи забрана за покупки на жилищни имоти от чужденци
„Президентът Асад се среща с членове на сирийската армия на фронтовата линия в град Хбейт в провинция Идлиб“, се казва в официалното съобщение.