Около 120 жители на два входа на многоетажна сграда във Воронеж трябваше да бъдат евакуирани поради течащ по радиаторите в домовете им ток, каза кметът на града в неделя, 29 септември.
Още: Глоба за Meta в Турция след отказ да блокира акаунти на протестиращи
Още: След трагедията с българин: В Ивицата Газа откриха масов гроб на хуманитарни работници (ВИДЕО)
От сряда в мениджърската компания Master постъпвали оплаквания за къси съединения в мрежи в девететажна сграда. В събота избухна пожар в кухнята на един от апартаментите. Пожарът бил в близост до радиаторите, пише БГНЕС.
Както обясни пред РИА Новости представител на кметството, специалисти от отдел "Гражданска защита и извънредни ситуации", пристигнали на повикването, установили, че от радиаторите наистина бие ток и се нагряват. След това аварийната служба изключи тока и газта във входа.
На мястото на инцидента пристигнали специалисти от всички служби за действие при такива ситуации.
Още: Предупреждение от Япония: Мегаземетресение може да убие 300 000 души
Още: Теч на газопровод предизвика огнен ад (ВИДЕО)
Според една от хипотезите високото напрежение тръгнало по отоплителната система, тъй като обитателите на един или няколко апартамента заземили постъпващия в жилищата им ток за радиаторите с цел намаляване на сметките.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
След отстраняване на проблема, в понеделник ще бъде възстановено подаването на газ в блока.