Китай може да планира генетично да модифицира войниците от своята армия , за да създаде супер войски с бойци ала Терминатора, предупреди разузнавателен мозъчен тръст, цитиран от таблоида „Сън“.
Още: Глоба за Meta в Турция след отказ да блокира акаунти на протестиращи
Още: След трагедията с българин: В Ивицата Газа откриха масов гроб на хуманитарни работници (ВИДЕО)
Експертите от Rusi твърдят, че генномодифицираните войници биха били по-бързи, по-силни и умни от противниците си на бойното поле и дори няма да чувстват болка.
Тяхната ДНК може да бъде адаптирана, за да им помогне да се възстановят по-бързо от наранявания или да им осигури превъзходен слух и нощно зрение.
Професор Джон Лаут от Rusi казва: „Заплахата е очевидна и реална.“ Според него Пекин може да изразходва сериозно количество средства с тази цел, което би довело до незавидно положение за западните бойци.
Още: Предупреждение от Япония: Мегаземетресение може да убие 300 000 души
Още: Теч на газопровод предизвика огнен ад (ВИДЕО)
Предупреждението идва след като китайският учен Хе Дзянкуи заяви, че използва технологията за редактиране на гени, за да направи генномодифицирани бебета.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
„Технологията за генно модифициране е доказана при растенията, тя би могла абсолютно да бъде приложена за човека“, добави проф. Лаут.
„В Китай е разумно да се предположи, че те усъвършенстват бойците си на всички тези фронтове.“
Китай хвърли в затвора д-р Дзянкуи за „незаконни медицински практики“ заради твърденията му, че е направил три бебета имунизирани срещу ХИВ.
Още: Нови заплахи: Разярен от Тръмп, Иран насочи ракети към военна база на САЩ
Още: Ето кога съдът на Южна Корея ще каже за импийчмънта на президента
Но разследванията показват, че китайските военачалници подкрепят проучванията на опитите за „редактиране“ на човешки гени.
Мнението на проф. Лаут е, че САЩ също са инвестирали много във военни биотехнологии и „човешко подобрение“ - но предупреди, че Великобритания изостава.
Той каза, че британското министерство на отбраната бавно възприема новите технологии и сега трябва да поеме финансовия риск от инвестиране в малки стартиращи биотехнологични предприятия и да приеме, че някои от тях ще се провалят.