Китайските власти взеха решение за ограничаване населението на най-големия финансов център в страната – Шанхай – до 25 млн. души.
Още: След трагедията с българин: В Ивицата Газа откриха масов гроб на хуманитарни работници (ВИДЕО)
Още: Предупреждение от Япония: Мегаземетресение може да убие 300 000 души
Новите правила започват да действат от 2035 г. Освен поставянето на таван на населението, за строителство през цялото това време ще се отделят не повече от 3,4 хиляди квадратни километра земи в района, предаде БГНЕС.
Според властите ограниченията ще помогнат в борбата против замърсяването на въздуха, пренатовареността на социалните служби и градските институции, както и в борбата срещу километричните задръствания по улиците. Според природозащитните служби през последните четири години е намаляло количеството дни, през които въздухът е в пределите на нормите по чистота. Ако през 2012 г. са били 343, през 2016 г. числото е паднало на 276.
По данни от миналата година в Шанхай са живеели 24,2 млн. души.
Още: Теч на газопровод предизвика огнен ад (ВИДЕО)
Още: Тайван се спасява от митата на Тръмп със свой план
По-рано ограничаване на броя на жителите беше във3едено и за столицата Пекин. От 2020 г. населението на столицата не може да надвишава 23 млн. души.