Хиляди протестираха в Израел, искат оставката на Нетаняху

01 декември 2019, 09:50 часа • 3512 | прочитания

5000 протестиращи се събраха на площад Хабима, Тел Авив, с искане премиерът Бенямин Нетаняху да подаде оставка, съобщи The Times of Israel.

Още: Израелската армия призна официално: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд

Още: На ръба на ядрена война заради масово убийство (ВИДЕО)

Демонстрантите носеха плакати с надписи "Силна демокрация, силен Израел" и "Нетаняху, подай оставка, Израел е по-важен".

Израелският премиер напоследък преживява трудни времена, тъй като в момента е изправен срещу обвинения за корупция, включително подкуп, измама и предаване на, като случаите на корупция са общо три.

Митингът в събота се проведе само няколко дни, след като жители на Тел Авив излязоха на улицата в подкрепа на израелския премиер във вторник. Тогава обаче в демонстрацията участваха само около 2000-3000 души, предимно възрастни привърженици на партията на Нетаняху "Ликуд".

Още: Пекин на нож срещу Тръмп: Никакви преговори без пълна отмяна на митата

Още: "Ще ги преследваме до края на света": Индия с нови мерки срещу Пакистан след терора в Кашмир

На 21 ноември главният прокурор на Израел повдигна обвинения за корупция срещу премиера Нетаняху, които той отхвърли като "опит за преврат", за да бъде взета властта от него.

В същото време израелският парламент може да бъде разпуснат, ако партията на Нетаняху "Ликуд" и опозиционната "Синьо и бяло" на Бени Ганц не успеят да съставят правителство до крайния срок 11 декември.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Илия Лазаров
Илия Лазаров Отговорен редактор
Новините днес