Двама души са убити, след като ракета, изстреляна при пореден опит от властите в Северна Корея, е паднала върху университет, предаде в. Мирър. Медията се позовава на данни от южнокорейското разузнаване.
Още: Изверги: Строшиха гръбнака и крайниците на украински модел (СНИМКИ)
Още: Седмица национален траур: Жертвите на земетресението в Мианмар вече са над 2000 (ВИДЕО)
На 16 март властите в Сеул съобщиха, че Пхенян е изстрелял ракета, която се е взривила малко след началото на полета. Сега се твърди, че фрагменти от ракетата са паднали на покрива на университета в града, като при инцидента са загинали двама души. Ракетата Hwasong-17 беше изстреляна от летището в Пхенян Сунан.
Първоначално беше съобщено, че ракетата е паднала върху къща, но според данни от южнокорейското разузнаване отломки са паднали върху университета.
Сателитни снимки показват огромен кратер до Политическия и военен университет Ким Чен Ир, на около 9 километра от летище Сунан в Пхенян. Смята се, че това е десетият ракетен тест от началото на тази година, пише БГНЕС.
Още: Ето от къде се вдъхновяват индийските сериали: Любов, заплахи за разчленяване и бой с метла (ВИДЕО)
Още: "Катаргейт" в Израел: Помощник на Нетаняху, пуснал секретни файлове, е задържан със свой колега
Лий Чун Гюн, почетен научен сътрудник в Южнокорейския институт за политика в областта на науката и технологиите, вече предупреди, че ако токсичните горива на ракетата паднат върху цивилни жилищни райони в Северна Корея, ще причинят сериозни наранявания на хората.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Иран постави ракети в бойна готовност след думи на Тръмп
Още: Жена християнка и човек от сектата на Асад влязоха в новото правителство на Сирия
Миналата седмица властите в Пхенян пуснаха кадри от изстрелването на нова междуконтинентална балистична ракета. Наречена Hwasong-17, ракетата е способна да поразява цели в повечето райони на земното кълбо, включително Съединените щати - или поне така твърди режимът на Ким Чен-ун.