Наводненията и свлачищата, причинени от проливните мусонни дъждове, са убили най-малко 50 души в Непал, а още десетки са изчезнали, предаде БГНЕС. Говорителят на полицията в Непал Похарел каза, че 33 души са се водят изчезнали, а над 1100 души са били спасени.
Още: Израелската армия призна официално: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд
Още: На ръба на ядрена война заради масово убийство (ВИДЕО)
"Мобилизирали сме всички ресурси в страната за търсене, спасяване и помощ и успяхме да достигнем до всички засегнати райони", каза Похарел пред АФП.
Североизточна Индия също е беше засегната от наводнения – там се съобщава за 11 смъртни случая, след като няколко реки преляха.
Проливните дъждове засегнаха няколко области в Непал, особено в източния регион на страната и южните равнини, застрашавайки живота на хиляди. Според властите нивата на реките се очаква да се върнат към нормата в началото на следващата седмица.
Още: Пекин на нож срещу Тръмп: Никакви преговори без пълна отмяна на митата
Още: "Ще ги преследваме до края на света": Индия с нови мерки срещу Пакистан след терора в Кашмир
Мусонните дъждове от юни до септември причиняват смърт и разрушения в Южна Азия всяка година.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 110 години от масовото изтребление над арменците в Османската империя
Още: Журналист прогнозира много лош сценарий в Близкия изток, ако ядрената сделка с Иран се провали