275 станаха жертвите на потъналия край Южна Корея ферибот

10 май 2014, 09:23 часа • 11924 | прочитания

Жертвите от потъналия в средата на април южнокорейски ферибот "Севол" вече са 275 души. Още 29 пътници продължават да са в неизвестност, предаде Агенция "Фокус".

Още: Глоба за Meta в Турция след отказ да блокира акаунти на протестиращи

Още: След трагедията с българин: В Ивицата Газа откриха масов гроб на хуманитарни работници (ВИДЕО)

Общо 400 души превозваше "Севол", когато стана трагедията. От оперативния щаб на южнокорейското правителство на остров Чиндо съобщават, че днес подводното търсене с помощта на роботи е прекратено, поради влошаване на метеорологичните условия. Очаква се лошото време да продължи до понеделник.

Заради катастрофата капитанът на ферибота беше арестуван. Според първите резултати от разследването преди трагичния инцидент капитанът Ли Юн Сьок е предал командването на третия си помощник. Капитанът и повечето от 28-те членове на екипажа на "Севол" са успели да напуснат ферибота, преди той да потъне.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес