Специална зала в Градска библиотека "Паисий Хилендарски" в Асеновград "разказва" приказки на малки и големи. Деца посещават изрисуваната стая заедно своите родители, баби и дядовци. Залата носи името на талантливия асеновградски художник Коста Форев. Стаята носи неговото име и е изрисувана от дъщеря му. Освен с приказните герои посетителите могат да се запознаят и с живота и делото на твореца.
Рисунките, които са изписани на стените, "съживяват" приказките. Малките асеновградчани са провокирани от библиотечните служители да открият къде измежду всички творения се намират, например, Пинокио, Пепеляшка, тримата братя и златната ябълка и други. Задачата на децата е да открият възможно най-много герои. Когато намерят такъв, те трябва да разкажат какво знаят за него. Играта продължава с раздаване на книжки с намерените из рисунките приказки. Участниците трябва да ги прочетат и разкажат с подробности.
Целта на специално пригодената зала е подрастващото поколение да се запознае с вълшебния свят на приказките. Освен всичко, стаята е интерактивна. Когато посетителят насочи таблет срещу нарисуваната приказката, самата картина започва да разказва за себе си - приказката оживява. Тази идея се ползва и в друго направление - да стимулира четенето. Гласовият разказ на приказката се пуска за около пет минути, след което се спира и се мотивират децата да разкажат как продължава приказката. А който не я знае - да вземе книгата и да я прочете.
На този етап "оживява" само „Тримата братя и златната ябълка“, тъй като технологията за озвучаването на една приказка, струва 560 лева. От Градската библиотека в Асеновград обясниха, че търсят варианти за финансиране, чрез които да бъдат "съживени" поетапно и останалите приказни герои, изрисувани по стените на специалната зала.