Тръмп потвърди линията си за депортиране на нелегални мигранти - може да има извънредно положение в САЩ

18 ноември 2024, 19:12 часа • 3387 | прочитания

Бъдещият американски президент Доналд Тръмп потвърди, че администрацията му е готова да използва армията и да обяви извънредно положение за масово депортиране на нелегални мигранти, предаде NEXTA.

Още: Намек, мечта или чиста пропаганда: Тръмп продава стоки с реклама на евентуален (незаконен) трети мандат (СНИМКИ)

Още: Мир с Путин: Тръмп доказа с брутални примери, че живее във виц за Дядо Коледа (ОБЗОР - ВИДЕО)

„Вярно“, отговори новоизбраният президент на публикация за това в собствената си социална мрежа Truth Social.

Още: "Изгубих контрол": Проговори първият човек, чипиран от Илон Мъск в мозъка (ВИДЕО)

Още: Нови разкрития за теча на информация от военния министър на САЩ

Тръмп реагира на публикация на политика Том Фитън, който посочи, че новият президент може да въведе извънредно положение за борба срещу нелегалната миграция.

По-рано източник от Белия дом каза, че в първия ден след встъпването си в длъжност на 20 януари Тръмп ще предприеме редица действия срещу нелегалните мигранти и ще отмени укази на Джо Байдън, насърчаващи влизането в страната. Изчислено е, че повече от 1,3 милиона легални мигранти в САЩ могат да бъдат експулсирани от страната, след като Тръмп встъпи в длъжност. Според NBC News той може да е първият, който ще изгони хора, които представляват заплаха. Такива мигранти, например, включват лица от китайски произход, годни за военна служба, пише БГНЕС.

Още: Болсонаро се влошава след тежката операция

Още: Тръмп помилва свой поддръжник от Невада

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес