Свлачище в северозападна Колумбия уби най-малко 18 души и рани около 30, съобщиха местните власти.
Още: Американски сенатори: Тръмп повтаря пропагандата на Путин, срамно е (ВИДЕО)
Още: Тръмп прегърна путинизма, нарече Зеленски "диктатор" и "средно успешен комик"
Пътят, свързващ градовете Меделин и Кибдо, беше временно затворен, след като бе блокиран от няколко свлачища, каза през АФП служител от кабинета на губернатора в департамент Чоко.
По пътя много хора са излезли от превозните си средства, за да се подслонят в къща близо до община Кармен де Атрато, но за нещастие свлачище ги е затрупало.
Вицепрезидентът Франсия Маркес обяви в X, че около 30 души са ранени.
Още: Републикански сенатор за Путин: Или в затвора, или екзекутиран, не може да му се вярва! (ВИДЕО)
Още: Руски военни самолети са забелязани да летят край бреговете на Аляска (ВИДЕО)
Хайме Ерера, кметът на Кармен де Атрато, каза пред местната телевизия "Каракол", че хората са "сериозно ранени" при свлачището, докато други все още са в капан под него.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Рейтингът на Тръмп у дома пада, американците все по-разтревожени за икономиката
Още: Брутално меле между пропалестински протестиращи и израелци се разрази в Ню Йорк (ВИДЕО)
Изображения в социалните медии и телевизионни канали показват колите, унищожени от кал и камъни.
Департаментът Чоко, който граничи с Тихия океан и е дом на огромна тропическа гора, беше обект на обилни валежи през последните 24 часа.
Докато Колумбия преминава през период на суша, Институтът по хидрология, метеорология и изследвания на околната среда по-рано предупреди за риск от проливни дъждове в няколко департамента, граничещи с Тихия океан и Амазония, предава БГНЕС.
Още: Австралийски милиардер създаде партия, вдъхновена от Тръмп
Още: Тръмп чисти съдебната система от прокурорите на Байдън
ОЩЕ: Мощни горски пожари бушуват в Колумбия (ВИДЕО)