Републиканците в Конгреса: Харис подстрекава към нов опит за убийство на Тръмп

25 октомври 2024, 22:41 часа • 3034 прочитания

Лидерите на републиканците в Конгреса на САЩ обвиниха днес Камала Харис, че подбужда към политическо насилие срещу Доналд Тръмп и подстрекава към нов опит за убийство. Това се случи, след като Харис определи съперника си на президентските избори на 5 ноември като „фашист“, предаде Франс прес.

Още: Прокуратурата във Флодира разследва братята Тейт

Още: Заради ответните мерки: Тръмп плаши "губернатора" Трюдо с още по-високи мита

Още: "Взаимните обвинения продължават": Камала Харис нарече Тръмп "фашист" (ВИДЕО)

"Определянето на политическия опонент като „фашист“ рискува да подбуди друг потенциален убиец да се опита да лиши избирателите от избор преди вота“, заявиха Мич Макконъл и Майк Джонсън в съвместно изявление, визирайки двата опита за убийство срещу републиканския кандидат през последните месеци.

Още: Тръмп води с 2% срещу Харис в ново проучване

Още: Тръмп спря договори за оръжие с Украйна: Да или не точно?

Още: Доналд Тръмп заплаши студенти с арест и изключване, ако протестират

"Американският народ не иска „президент на САЩ, който се възхищава на диктатори и е фашист“, заяви вицепрезидентката в сряда на публична среща с избиратели в Пенсилвания, организирана от телевизия Си Ен Ен. Коментарите на Камала Харис последваха разкритията на бившия началник на канцеларията на Доналд Тръмп в Белия дом Джон Кели, който заяви, че бившият президент е казал, че нацисткият диктатор Адолф Хитлер е „направил добри неща“.

Още: Камала Харис: Все по-неуравновесеният Тръмп се стреми към безконтролна власт

Още: Тръмп да бъде номиниран за Нобелова награда за мир: Предложение часове след края на военната помощ за Украйна

Още: Най-големият айсберг заплашва достъпа до океана на хора и животни от цял остров (ВИДЕО)

Бившият сътрудник на милиардера заяви също, че Тръмп отговаря на определението за фашист. Кандидатът на Републиканската партия също така многократно е определял опонентката си като „фашистка“, както и като „марксистка“ и „комунистка“, и е обвинявал демократите, че с речите си подтикват към насилие срещу него, пише БТА. Обвиненията на републиканците са отхвърляни от Харис, която многократно е осъждала всяко политическо насилие.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес