Лицето на американската война с пандемията от коронавирус - здравният съветник на президента Джо Байдън и на предшественика му Доналд Тръмп д-р Антъни Фаучи е дал положителен тест за коронавируса.
Още: "Тежки" санкции срещу Русия и вторични мерки: Републиканци и демократи в Сената на САЩ се обединиха
Още: Джей Зи и Бионсе са свидетели на зверствата на Пъф Деди: Нова жертва разказва
81-годишният учен е с леки симптоми, ваксиниран е, има две поставени бустерни дози, но ще работи от вкъщи, уточняват американските здравни власти, цитирани от АФП.
"Д-р Фаучи ще следва указанията за COVID-19 на Центровете за контрол и превенция на заболяванията и медицинските съвети от своя лекар, и ще се върне на работа, когато тестът му е отрицателен", се казва в съобщението, цитирано от БГНЕС.
Новите щамове на Омикрон предизвикват нови огнища на вируса в Щатите. Подщамовете BA.4 и BA.5 сега са доминиращи в САЩ.
Още: Мъск не успя да си купи върховен съдия в Уисконсин с 25 млн. долара
Като дългогодишен директор на Националния институт по алергии и инфекциозни болести на САЩ, д-р Фаучи ръководи стратегиите на САЩ в борбата с всяка пандемия от 1984 г. насам. Д-р Фаучи получава широка обществена подкрепа за действията си по време на ранната борба срещу ХИВ-СПИН.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Новият канадски премиер също не се плаши от Тръмп: Няма да ни притежаваш (ВИДЕО)
Още: „Тя има нужда от любов“: Боклукчия намери изхвърлено бебе (ВИДЕО)
Коронавирусът по света: САЩ отново са в епицентъра на заразата