Компютър ще определя настроението на масите

07 май 2013, 11:26 часа • 1028 | прочитания

Учени са разработили компютърна програма, която прави обща оценка на настроението на хората на дадена снимка или на видеокадър.

Още: Да сложим ръководната роля на Новото начало в член първи и да приключваме

Още: Първият час по религия в училище: "Ту-туу" с бъркане по дупките и мерзост

Абхинав Дхал от Австралийския национален университет и неговите колеги са разработили програмният продукт, който анализира всички лица на фотографиите и им поставя обща оценка на настроението. Новият програмен продукт е бил представен на конференция по обработка на мултимедийната информация в Далас, САЩ.

Системата разпознава усмивката по девет точки на лицето (ъгълчетата на устата и очите например). Алгоритъмът е съставен с помощта на доброволци, участвали в тестове, предаде БЛИЦ.

Програмата е създадена, за да може да се оцени общото настроение на група хора с един поглед. Тя помага например да се разбере промяната на настроението на уличната тълпа по време на демонстрации.

Още: Путин убива деца: Нито празниците ще си разваляме, нито делниците. Не и с този президент!

Още: "Вие нямате козове" каза Тръмп на Зеленски. А после Путин показа, че карти не може да играе точно Тръмп

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес