Политическият блокаж е състояние, в което се стига до висше прозрение. То гласи: еми, Кот Такоа.
Кот Такоа е, когато в интернет вилнеят закани, омрази и революционни песни, накрая дойдат изборите и изведнъж всички възпроизведат това, което е. Това е Кот Такоа.
Кот Такоа е, когато всички очакваха, че панеленият човек ще линчува от своите 50 квадрата хората с 300 квадрата. Този човек изведнъж се облегна назад, налива си леко и взел, че си рекъл: Кот Такоа. Отзад се обажда жена му: лягай бе, квото такоа. Еми квото такоа, отвърнал е той. Мъдра жена.
Квото такоа.
Кот Такоа е когато новият начин за продаване на гласове се нарича сред дилърите "картофи". Ти не си глас, нито си личност, ти си картоф, а какво ли да стане с тоя картоф, освен да забиеш клечки за ръчички, да му прорежеш с ножче устата и устата да каже отговорно и ясно: Кот. Такоа.
Кот Такоа е Всички са Маскари.
А Всички са Маскари, понеже знаят, че си Квото Такоа.
Всичките Маскари управлявали дружно и славно народа на Квото Такоа. Но в тая приказка никога няма сюжет. Понеже сюжетът започва и свършва така: Квото Такоа.
Кот Такоа е африкански народ. Нещо като Кот д'Ивоар. Само че там е по-хубаво и говорят френски. Как е на френски Кот Такоа? Се ми е тая. Квото такоа.
Един Кото Такоа влязъл в един бар. Там имало другиго Кото Такоа. Двамата изпили нещо - квото такоа. Казали си туй онуй, кво-що, чат-пат, горе-долу и накрая чао. Довършете сами - кот такоа.
Квото Такоа е квотата, която никога няма да се попълни и кворумът, който никога няма да има. Делян Пеевски не ходи на работа, а Кото Такоа не ходи да гласува. Вече Делян ще избира къде да не ходи на работа. На работа ходи само Кото Такоа.
Кото Такоа е японец. Син е на Такоа Кото - баща му. Един ден Такоа Кото придърпал Кото Такоа към себе си и му рекъл: Виж ся, Квото Такоа.
Оттогава Кото Такоа кръщава сина си на Такоа Кото и всички се възпроизвеждат през вековете. Ако има дъщеря, тя ще емигрира. Ще се ожени навън, тя не е глупава кат баща си. Ще се казва така: Кото Такоа - Смит.
Кото Такоа - Смит ще ражда деца и ще разказва така:
Имало едно време една далечна страна. Как се е казвала тя?
Но уви, детето ще знае хиляди фрази на онзи език. А на български само една.
Автор: Райко Байчев