Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Доброволци оказват помощ на спешните медици във Варна

11 декември 2020, 17:49 часа • 1594 прочитания

Екипи от Доброволното формирование към Община Варна ще помагат на медиците от "Бърза помощ" при пренасянето и транспортирането на трудноподвижни болни.

Още: Строежът на библиотеката във Варна не може да започне: Фирмата не се яви да подпише договора

Още: 75 години Градска художествена галерия във Варна: Почит към градските художници (СНИМКИ)

„Работата на спешните центрове значително се увеличи и системата се задъхва. Екипите в линейките са само с шофьор и лекар, затова сме в готовност да оказваме съдействие при пренасяне на хора от жилището до линейката и от линейката до болницата“, сподели инж. Руси Русев, ръководител на формированието.

Доброволците могат да се отзоват на сигнал в рамките на до 20 минути. „Получили сме от Община Варна пълни комплекти с лични предпазни средства - маски, ръкавици, дезинфектанти, шлемове и гащеризони, които при нужда ще бъдат обновявани“, допълни инж. Русев.

Вчера част от тях помогнаха на възрастна жена с увреждания, която трябваше да бъде транспортирана за хемодиализа.

Още: Министър обяви кога ще завърши удълбочаването на Пристанище Варна

Още: Костадинов нахлу в кабинета на варненския кмет с депутати и общински съветници от "Възраждане" (ВИДЕО)*

В началото на пандемията доброволците от формированието се включиха в помощ на възрастни, самотни и трудноподвижни хора, които нямаха възможност да си пазаруват сами хранителни продукти и лекарства.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес