Подготовката за интервю за работа съвсем не е нещо, което да подценявате. Дори да си мислите, че сте „цар на интервютата”, за предпочитане е предварително да понаучите някой и друг трик.
Минути, преди да стартира разговора с интервюиращия, опитайте да подредите мислите в главата си, така че да бъдете в кондиция през цялото време. Никога не казвайте повече, отколкото е необходимо.
Ще ви споделим няколко неща, които никога да не споделяте, докато преминава интервюто. В противен случай рискувате да се отдалечите с още няколко крачки от мечтаната позиция.
Ето какви са те:
Още: Каква е разликата между кефир и кисело мляко и кое е по-полезно?
Още: Студен душ сутрин или вечер - ето кога да го вземаме
Не питайте каква е дейността на фирмата
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Различните видове ориз, които задължително трябва да опитате
Още: Полезни ядки и семена, които ще направя косата, кожата и ноктите ви прекрасни
Ако зададете въпрос, свързан с дейността на фирмата, човекът отсреща може да реши, че дори не сте си направили труда да потърсите информация в Интернет. Това не говори добре за вас и стремежите, които би трябвало да имате.
Неща на интервю за работа, които показват, че фирмата не е добра
Не питайте каква е позицията, за която ви интервюират
Още: Храна за сила и енергия, за да се справим лесно с умората
Още: От какво се прави хранителната мая и за какво е полезна
Дори да сте кандидатствали на много и различни места, не правете грешката да питате за позицията. За предпочитане е да си водите записки, така че да сте максимално добре подготвени. В крайна сметка вие търсите работа и малко усилия няма да са излишни. Не твърдим, че е приятно непрестанно да внасяте отметки в личния тефтер, но ако бъдете организирани, много скоро ще попаднете на мечтаната работа.
Не лъжете
Не си мислете, че ако по време на интервю изречете куп лъжи, то ще ви се размине. Рано или късно всичко ще излезе наяве и колегите ви ще научат, че не сте чак такива професионалисти, за каквито сте се представяли по - рано. Честността е в епицентъра на професионалния успех.
Как да се представим добре на интервю за работа?
Не говорете с лошо за предишния си работодател
Имайте предвид, че еднотипните фирми се познават помежду си. Много е вероятно бъдещият ви работодател да е в тясна връзка с бившия или настоящия. Не си позволявайте да коментирате с лошо неговата дейност и политиката му на работа.
Това са съвети, които ще ви помогнат да бъдете назначени на длъжността, за която се борите. Следвайте ги безотказно и скоро ще има положителни резултати!