През зимата много от хората обичат да си похапват туршия. Тя може да служи като мезе, разядка, салата. Да не говорим, че съществуват и не малко интересни рецепти, които позволяват маринованите зеленчуци да се превърнат и в основно ястие.
Още: Каква е разликата между червено и бяло месо и в кое има повече протеин
Още: Топ 5 на най-вкусните сортове картофи
Както и сами можете да предположите, приготвянето на вкусна туршия за студените месеци е обвързано с майсторлък. Понякога обаче в старанието си да се получи перфектната зимнина, прекаляваме с някоя от съставките.
Когато говорим за пресолена туршия, желателно е да не я консумирате, преди да сте опитали да я поправите. Знаете колко опасна е солта за здравето и как не бива да се прекалява с нея.
Ето как да спасим пресолената туршия:
Най-простичкият начин е като отлеете част от маринатата и добавите вода. Така вкусовете ще се балансират и вече няма да е толкова солена, колкото е била в началото. Редно е обаче да изчакате няколко дни, преди да опитате.
Още: Каква е разликата между пчелен прашец и прополис
Още: Индийско орехче - 10 невероятни ползи от неговата консумация
10 причини да не изхвърляте маринатата от туршията
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Може също да добавите в бидона с туршия още зеленчуци, например домати, моркови или други. Добре би било обаче предварително да надупчите зеленчуците с вилица, така че да отнемат колкото се може повече от солта.
Има и още един трик, с който си служат някои от домакините. Вадете туршията от бидона няколко часа преди консумация. Залейте я с топла вода и я оставете така за кратко. След това отцедете течността и сервирайте. И този трик действа безотказно. Знаем, че е малко досадно, но ако го направите няколко пъти, след това няма да ви прави впечатление.
Не хвърляйте пресолената туршия. Ферментиралата зимнина е много полезна. Възползвайте се от нашите съвети и я консумирайте с наслада.
Още: Как супер лесно да приготвим любимите аспержи
Още: Наистина ли кейлът е по-полезен от класическото зеле