Злобните хора по правило са недоброжелателно настроени, завистливи, действат подмолно, подло. Те разкриват своята истинска същност, когато натрупващата се у тях жлъч прелее и поведението им става непоносимо агресивно.
Още: Какви особености има в почистването на фурна с вентилатор?
Реципрочно у вас се заражда силно раздразнение и горите от желание да кажете на този злобар какво мислите за него. Съветваме ви да не го правите, защото това ще натегне още повече обстановката. По-добре е да отговорите с доброта – бъдете мили и добронамерени с подлеца и гузната му съвест може да проработи.
Ето няколко възможни ваши реакции при негативно-агресивно поведение на даден индивид.
1. Струва ми се, че днешният ден е бил твърде неуспешен за вас…
Още: Колко време най-малко трябва да се вари прясното мляко
Още: Започнете да дъвчете суров джинджифил всеки ден и разберете какво се случва с тялото ви
С това съпричастно заключение вие му показвате, че сте влезли в положението му и проявявате неочаквано за него съчувствие, при което е възможно той да „омекне“ и да промени поведението си.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 неща, които трябва да знаете преди да закупите диамантен годежен пръстен
2. Уф, изглежда, че наистина имате ужасни проблеми…
Дали човекът към когото тази фраза е насочена ще се почувства уязвен, зависи от степента на неговата чувствителност; ако тя е достатъчно силна, то е много вероятно той да спре с оплакванията си, предпочитайки да си върви.
Знаците, че около вас има негативни хора с отрицателна енергия
Още: Ръководство за устойчив и екологичен дом
Още: Еликсир за бронхите: Този чай стимулира отхрачването и възстановява лигавицата
3. Ще имам предвид вашите съображения, но предпочитам да обсъдим въпроса в друго време…
С тази фраза показвате тактично на опонента си, че нямате желание да продължавате разговор, който ви изнервя. Така поставяте комуникационни граници, демонстрирайки същевременно уважение към „костеливия“ си събеседник.
4. Нека да спрем с това безплодно обсъждане…
Такова категорично заявление не предоставя на вашия събеседник друга възможност освен да замълчи, респектиран от ясните граници, които сте поставили.
5. Приятен ден.
В случая с това простичко, искрено изречено пожелание показвате не толкова добро възпитание, колкото разкривате своята добронамерена доброта.
Как да се предпазим от негативната енергия?
6. Да, благодаря ви много за отделеното време…
Подтекстът тук е, че ви е писнало от вербални сблъсъци, които не водят до нещо позитивно.
7. От къде сте натрупали толкова много негативизъм?!
С тази фраза подсказвате на събеседника си, че е преминал границата на една нормална дискусия и се е поддал на негативни емоционални пориви, които са ясно забележими.
8. Никак не ми харесва, че разговорът ни отива в тази посока…
Когато сте се убедили, че няма шанс да постигнете съгласие със събеседника си, не ви остава друго освен да изтъкнете негативните характеристики на неговия характер с плаха надежда, че той може да коригира адекватно поведението си.
9. Не говорете, а просто се усмихнете…
Ако решите, че силно изнервящият ви разговор е определено безплоден, престанете да поемате негативите на злобния си събеседник, усмихнете му се и напусне с достойнство „полесражението“…