Деветото издание на националната дарителска кампания на VIVACOM Операция „Жълти стотинки“ събра общо 55 124,83 лева. Средствата ще бъдат дарени на Сдружението на олимпийските отбори по природни науки (СООПН) и ще се използват за подготовката и участието на младите български олимпийци по природни науки в международни и балкански състезания. С парите Сдружението ще организира за отборите по биология, математика, астрономия, астрофизика, информатика, лингвистика, физика и химия допълнителни обучения, лабораторни занимания и специализирана подготовка по съответните научни дисциплини. По този начин ще се осигури и разработването на конкретни задачи за подготовка на участниците и ще се подпомогне доброто им представяне на международно ниво.
Още: Министърът на културата Найден Тодоров е бил в "Пирогов"
Още: Повече от двоен ръст през 2024: Директорът на ПСС за смъртта в българските планини
„Една от най-важните каузи на VIVACOM е подкрепата за развитието на младите и подпомагането на разгръщащите се таланти. Децата са нашето бъдеще, ето защо инвестицията в тяхното развитие е вложение в развитието на цялото общество. Младежите от олимпийските отбори по природни науки защитават по особено впечатляващ начин името на България пред света и ни карат да се гордеем с техните постижения. Щастлива съм, че заедно даваме своя принос за техните бъдещи успехи.“, каза Веселка Вуткова, директор „Корпоративни комуникации“ във VIVACOM.
“За нас бе чест да бъдем каузата на деветото издание на “Операция “Жълти стотинки” и сме невероятно благодарни на VIVACOM, партньорската мрежа и всеки човек, припознал каузата. Всяка година над 50 ученици от цялата страна се класират в националните отбори по природни науки, а има и още стотици други добри състезатели, които се подготвят целогодишно. С всяка изминала година, в края на олимпийския сезон отчитаме все по-добри резултати - гимназистите печелят над 50, 60, 70 медала годишно от най-престижните формати. Вярваме, че с правилните партньори и успешната съвместна работа, заедно ще успеем да подобряваме условията, в които учениците творят, и да съдействаме логистично тези успехи и поводи за радост и гордост единствено да се множат!” сподели председателят на Сдружението на олимпийските отбори по природни науки Алексей Христов.
За изминалата 2020 г., въпреки ограниченията за пътуване, които бяха наложени вследствие на пандемията с Covid-19 и по-малкия брой състезания, състезателите по природни науки спечелиха за България 49 медала - 7 златни, 19 сребърни, 23 бронзови и 3 почетни грамоти.
Още: След проверки на БАБХ: Затвориха заведения в популярни курорти
Още: Шоколадови изделия с грешни етикети: Опасни ли са за децата?
Посланици на деветото издание на Операция „Жълти стотинки“ бяха журналистът Ива Дойчинова и носителят на четири медала от Олимпийски игри в спортната гимнастика Йордан Йовчев. Кампанията се осъществи в партньорство с Българския дарителски форум, Сдружението на олимпийските отбори по природни науки и с подкрепата на над 40 медии, фирми и организации, които застанаха зад каузата. Партньори на инициативата са: кино АРЕНА, Burger King, Ciela, Colibri, DHL, Domino’s Pizza, Grand Optics, Joy Optics, Inmedio, Mr. Bricolage, 1 minute, Relay, Group Renault, Nissan, SDI Broker, Sport Depot, Texas Chicken, Lafka, VIPSecurity, Софийска вода, sopharmacy и бензиностанции Petrol. Медийни партньори, благодарение на които каузата достигна до повече хора, са: Нова телевизия, Българското национално радио, Дарик радио, в. 24 часа, сп. Elle, сп. Журнал за жената, actualno.com, dir.bg, netinfo, Наука offnews, vesti.bg, webcafé, Розали, iwoman, обекти, Под Моста, MediaBricks и Triple eye project.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Средствата за Сдружението на олимпийските отбори по природни науки се набираха в магазините на VIVACOM и в търговските обекти на партньорите, а също и чрез изпращане на SMS с текст DMS OLYMP. Кампанията беше припозната и от служителите на VIVACOM, които също се включиха в набирането на средства, за да подкрепят младите състезатели по природни науки.