Блестяща игра на Григор Димитров принуди съперника му да си хвърли ракетата от яд (ВИДЕО)

27 август 2024, 11:02 часа • 1964 | прочитания

Григор Димитров стартира успешно участието си на последния за годината турнир от Големия шлем US Open. Първата българска ракета постигна победа в три сета - 6:3, 6:4, 6:2 срещу френския квалификант Кириан Жаке. Макар и да показа само проблясъци от най-добрата си форма, Гришо отново се отличи с някои забележителни отигравания, които предизвикаха аплодисментите на зрителите на корт №5.

Още: Главната причина, поради която Григор Димитров не може да победи Джокович

Още: Въпреки немощта си срещу Джокович: 6-цифрената сума, която Григор Димитров спечели в Маями

Невероятно отиграване на Григор Димитров на US Open

В началото на петия гейм от третия сет, българинът направи великолепен ретур за да вземе първата точка. Григор успя да върне на пръв поглед невъзможна за достигане топка, изпращайки я в опразнената от опонента му част на корта. Жаке не успя да сдържи емоциите си и хвърли ракетата си на земята, хващайки се за главата.

Още: Григор Димитров се завръща на турнира, на който постигна една от най-великите български победи в тениса

Още: Григор продължава да се свлича в световната ранглиста

Следващият опонент на Димитров в Ню Йорк ще бъде австралиеца Ринки Хиджиката. Двамата вече се срещнаха през 2024 година, като на турнира в Монреал отпреди няколко седмици Хиджиката успя да взе само един гейм срещу Гришо. Българинът победи Хиджиката и в началото на годината на турнира в Бризбън, където се наложи с 6:1, 6:4 на четвъртфиналите. Срещата, насрочена за 28 август, е от втория кръг на Откритото първенство на САЩ.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Дария Александрова
Дария Александрова Отговорен редактор
Новините днес