Възлагат нов участък от метрото за 47 млн. лева

16 януари 2023, 14:47 часа • 7290 прочитания

Нов участък от метрото с дължина 791,96 м възлага за изпълнение "Метрополитен" ЕАД, а прогнозната му стойност е 47 млн. лв. без ДДС, става ясно от негово обявление.

Още: Община Самоков награди победителите в конкурса за най-интересни мартеници

Още: Столичният кмет притеснен за ПВУ: Рискуваме да загуби милиарди евро

Поръчката е инженерингова – за проектиране и строителство, като е предвидена също и тунелна връзка с метродепо "Обеля".

Трасето започва от съществуващ глух коловоз в метродепо "Обеля" и обхваща покрит наземен участък, покрита рампа с три типа конструкция, тунел по открит способ и тунел по "Милански: метод. Метростанцията ще осъществява връзка с жп линията София – Кюстендил и връзка между първи и втори метродиаметър. Предвидено е преустройството на съществуващ двуколовозов тунел и изграждането на нови подходи към метростанцията.

Още: 6 март, 2024 г.: Без вода в София - планови спирания на водоподаването

Още: Родители сигнализираха за опасна пешеходна пътека в „Княжево“

След нея трябва да се изгради тунелен участък за връзка със съществуващия метротунел, което налага значителни реконструкции на съществуващите тунелни участъци и тяхното разширяване, се пояснява в документацията.

ОЩЕ: Отпада нова глоба, връща се картата за една линия в София: Георги Георгиев в "Отговорите" (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анита Чолакова
Анита Чолакова Отговорен редактор
Новините днес